Fe

Fe

6,3
19 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.7
XONE 5.7
NS 6.7
PC 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Zoink Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
16.02.2018
Europa:
16.02.2018
Producent:
Zoink Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
16.02.2018
Europa:
16.02.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Fe (PS4)
8.5
Recenzja: Fe (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Fe - opis gry

Fe to trójwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez niezależne szwedzkie studio Zoink i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Tytułowy Fe to postać, w którą wcielamy się podczas rozgrywki. Jest to przypominająca lisa istota potrafiąca wchodzić w interakcję z otoczeniem za pomocą swojego głosu. Punktem wyjścia dla gry jest atak tak zwanych Cichych (Silent Ones), cyklopowatych stworzeń, które sieją terror w mieszkańcach lasu skąd pochodzi główny bohater. Nasz podopieczny musi stawić im opór.

Akcja gry rozgrywa się w otwartym trójwymiarowym świecie. Podczas rozgrywki nie padają żadne słowa (historię opowiadają obrazy i dźwięki), w tym żadne instrukcje odnośnie tego, jak grać czy co robić. Twórcy zaimplementowali jednak rozwiązania, które dają wskazówki odnośnie tego, gdzie powinniśmy się udać. Drogę wskazać mogą nam przyjaźnie nastawieni mieszkańcy świata lub ptak, którego przywołujemy po wciśnięciu stosownego przycisku.

Najważniejsze jest porozumiewanie się z mieszkańcami świata za pomocą głosu Fe. Należy mieć na względzie jednak kilka rzeczy: to, że tubylcy porozumiewają się różnymi językami (tych jest łącznie sześć; na początku znamy tylko jeden) i że podczas komunikowania się należy znaleźć właściwą częstotliwość. Jeśli jednak ów proces powiedzie się, Fe może uzyskać pomoc, np. wielki ptak przetransportuje go na swoim grzbiecie. Nowe zdolności, jak szybowanie, uzyskujemy także kolekcjonując różowe kryształy. W tym przypadku nasz podopieczny zapamiętuje je na dobre.

Duże znaczenie podczas rozgrywki ma obserwacja otoczenia. Zwierzęta i rośliny mają swoją rolę w tutejszym ekosystemie. Wiedza o nich pozwala uporać się z przygotowanymi przez twórców wyzwaniami.

Wideo - Fe

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych