Ojciec Chrzestny (aka. The Godfather)

Ojciec Chrzestny (aka. The Godfather)

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 6.5
X360 7.3
Wii 8.0
PSP 7.4
PS2 7.4
XBOX 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Redwood Shores Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Samochodówka
Śr. czas:
23 godzin
Premiery
Świat:
21.03.2006
Europa:
24.03.2006
Polska:
24.03.2006
Producent:
EA Redwood Shores Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Samochodówka
Śr. czas:
23 godzin
Premiery
Świat:
21.03.2006
Europa:
24.03.2006
Polska:
24.03.2006

Ojciec Chrzestny (aka. The Godfather) - opis gry

The Godfather (Ojciec Chrzestny) to gra action-adventure z otwartym światem wyprodukowana i wydana przez Electronic Arts na PlayStation 2, PlayStation 3, Xboxa, Xboxa 360, Wii oraz PC. Pojawiła się również wersja na PSP, ale znacząco różniła się ona od powyższych. Tytuł EA powstał na kanwie jednego z najwybitniejszych filmów w historii kinematografii.

Growa adaptacja “Ojca Chrzestnego” pozwala graczowi wcielić się w postać oprycha, który w realiach powojennego Nowego Jorku wspina się po szczeblach gangsterskiej kariery wypełniająca zadania na terenach należących do pięciu różnych mafii. Postać tworzy się samemu. W grze występujące bohaterowie filmu, jesteśmy także uczestnikami wydarzeń w nim ukazanych.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki produkcja Electronic Arts mocno przypomina serię Grand Theft Auto. Gracz zostaje wrzucony do otwartego świata, w którym może kraść samochody, terroryzować nowojorczyków, kupować/ulepszać bronie oraz wykonywać zlecane przez rodzinę zadania. Te bywają różne, polegając na eliminowaniu niewygodnych osobników, odwożeniu kumpli z miejsca przestępstwa czy podkładaniu materiałów wybuchowych. Dla znudzonych wątkiem fabularnym są też opcjonalne rzeczy do roboty, jak obrabianie banków lub poszukiwanie fragmentów filmu.

Działając na mieście możemy zadbać o swoją kieszeń, nakłaniając różnych mniejszych lub większych przedsiębiorców do współpracy z nami. Żeby przekonać kogoś, że potrzebuje ochrony należy go najpierw przestraszyć. Argumentem może być np. zdemolowanie lokalu. Im więcej podopiecznych weźmiemy pod skrzydła, tym większy prestiż. No i lepsze zarobki. Trzeba tylko uważać, by nie przesadzić i nie wysłać nieszczęśnika na tamten świat.

W grze nie brakuje też elementów typowych dla konkurencyjnych gangsterskich produkcji. Po Nowym Jorku poruszamy się nie tylko na piechotę, ale również samochodami charakterystycznymi dla epoki. Niestety, recenzenci narzekali, że poszczególne lokacje w mieście są do siebie zbyt podobne, co wpływało na przyjemność z jeżdżenia po nim. “Ojciec Chrzestny” oferuje także możliwość wzięcia udziału w strzelaninach. Do dyspozycji mamy różne bronie, a także finishery wykańczające przeciwników w bardziej widowiskowy sposób. W wersji na Wii/PS3 rozwiązanie to robi użytek z funkcji kontrolera ruchowego/czujników ruchu.

Wydane w późniejszym okresie wersje gry oferowały bonusową zawartość. Na Wii otrzymaliśmy nową fabularną ścieżkę pozwalająca osiągnąć cel nie poprzez siłę, ale podstęp (przekupując policję, FBI i innych gangsterów), zaś na PS3 dorzucono między innymi nowe misje.  

Wideo - Ojciec Chrzestny (aka. The Godfather)

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper