Mafia: The City of Lost Heaven

Mafia: The City of Lost Heaven

8,7
273 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0
PS2 8.2
XBOX 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Illusion Softworks
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
29.08.2002
Europa:
29.08.2002
Polska:
27.11.2002
Producent:
Illusion Softworks
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
29.08.2002
Europa:
29.08.2002
Polska:
27.11.2002

Mafia: The City of Lost Heaven - opis gry

Mafia: The City of Lost Heaven to gra akcji, w której wcielamy się w postać gangstera wykonujące rozmaite misje w klimatach Ameryki lat 30-ych. Tytuł stworzyło czeskie studio Illusion Softworks z myślą o komputerach osobistych, PlayStation 2 i Xboxie.

Akcja toczy się w fikcyjnym Lost Heaven, które łączy charakterystyczne cechy takich miast jak Chicago, Philadelphia czy Nowy Jork lat 30-ych ubiegłego wieku. Głównym bohaterem jest tutaj taksówkarz Thomas “Tommy” Angelo, który w wyniku pewnych wydarzeń niespodziewanie -- i wbrew swoim intencjom -- zaczyna działać na rzecz zorganizowanej przestępczości.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gameplay można generalnie podzielić na dwie części. Niektóre misje polegają na prowadzeniu samochodu (swoją drogą w Mafii zaimplementowano bardzo zaawansowany model ich zniszczeń), przy okazji innych opuszczamy zaś pojazd. Gdy do tego dochodzi, często bierzemy udział w strzelaninach. Do dyspozycji oddano nam niemałej wielkości miasto, a także przedmieścia z lokacjami typu lotnisko, opuszczone więzienie, wieś itd. Do tego dochodzi ponad pięćdziesiąt samochodów (plus dziewiętnaście czekających na odblokowanie), a z racji tego, że wydarzenia rozgrywają się na przestrzeni kilku lat, na ulicach spotkamy różne modele w zależności od poziomu zaawansowania historii.

Miastem Lost Heaven rządzi prawo, które stara się podtrzymywać policja. W grze istnieją dwa rodzaje wykroczeń - małe i poważne. Te pierwsze to np. przekroczenie prędkości lub przejechanie na światłach. W ich przypadku konsekwencje są nieduże i kończą się mandatem. Natomiast te poważne mogą polegać na pobiciu kogoś lub paradowaniu z widoczną bronią. Konsekwencją jest wówczas pójście za kraty. Podobnie jak w serii GTA, tutaj stróżowie prawa mogą przedsięwziąć poważniejsze środki, jeśli popełnimy szereg przestępstw, np. postawią blokady albo zaczną nas ostrzeliwać. 

Po zaliczeniu wątku fabularnego otrzymujemy dostęp do trybu Freeride Extreme - bardziej dopakowanego Freeride, w którym można pojeździć po mieście swobodnie i bez zobowiązań. W wersji Extreme nie ma policji, dochodzi możliwość wykonywania karkołomnych czynności i różnych mniej lub bardziej dziwnych side-questów, jak pościg statku kosmicznego czy kierowanie samochodem naszpikowanym materiałami wybuchowymi.

Wideo - Mafia: The City of Lost Heaven

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper