Observation

Observation

8,4
9 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS4 8.3
XONE 9.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
No Code
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
21.05.2019
Europa:
21.05.2019
Polska:
21.05.2019
Producent:
No Code
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
21.05.2019
Europa:
21.05.2019
Polska:
21.05.2019

Recenzja redakcji

Observation - recenzja gry. Gra, która nie jest grą
7.0
Observation - recenzja gry. Gra, która nie jest grą
PC PS4

Observation - opis gry

Observation to gra przygodowa wyprodukowana przez niezależne szkockie studio No Code i wydana przez Devolver Digital. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Jest rok 2026. Akcja rozgrywa się na tytułowej stacji kosmicznej orbitującej wokół Ziemi. Pewnego razu dochodzi na niej do incydentu, w wyniku którego zostaje ona uszkodzona, jej pracownicy znikają, zaś sama stacja pojawia się z niewytłumaczalnych powodów w pobliżu Saturna. Jedyną osobą (a przynajmniej tak się wydaje), która ostaje się na pokładzie, jest dr Emma Fisher. Fisher musi uporać się ze zniszczeniami i dowiedzieć się prawdy o wydarzeniu, do którego doszło. Wbrew pozorom nie przejmujemy jednak kontroli nad nią, tylko nad sztuczną inteligencją o nazwie System Administration Maintenance. Niestety, SAM także nie pozostał bez szwanku. Utracił część pamięci, a poza tym znajduje się pod wpływem kogoś/czegoś, kto/co nie życzy dr Fisher dobrze…

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak wspomniano, w grze nie mamy bezpośredniej kontroli nad żadną postacią. Zamiast tego kierujemy sztuczną inteligencją pokładową. Nasze zadanie sprowadza się przede wszystkim do przełączania się między kamerami, korzystania z pokładowych narzędzi i obserwowania otoczenia, by nieustannie trzymać rękę na pulsie, np. po to, aby powstrzymać pożar przed rozprzestrzenieniem. Wraz z postępami zyskujemy nowe możliwości ‘poruszania się’ po stacji, dzięki czemu SAM może się dostać do miejsc, które byłyby zbyt niebezpieczne dla ludzi. Oprócz tego nie brakuje tu również łamigłówek. Mogą one polegać np. na wpisywaniu kodów bądź włączaniu generatorów. Oczywiście wraz z naszymi postępami pojawiają się nowe wyzwania i zagrożenia, urozmaicając nam zmagania i jednocześnie podnosząc poprzeczkę. 

Wideo - Observation

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper