ADR1FT

ADR1FT

6,5
17 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.8
PS4 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Three One Zero
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Wirtualna rzeczywistość
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
28.03.2016
Europa:
28.03.2016
Producent:
Three One Zero
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Wirtualna rzeczywistość
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
28.03.2016
Europa:
28.03.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: ADR1FT (PS4)
6.0
Recenzja: ADR1FT (PS4)
PS4

ADR1FT - opis gry

ADR1FT to przygodówka z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez niezależne studio Three One Zero i wydana przez 505 Games. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych, a potem został wydany także na konsolę PlayStation 4. Akcja ADR1FT rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej.

Założenia gry przywodzą na myśl film “Grawitacja” w reżyserii Alfonso Cuarona. Akcja ADR1FT rozgrywa się w czwartej dekadzie XXI wieku na stacji kosmicznej Han-IV. Niedawno miał tam miejsce paskudny wypadek w wyniku którego zginęli wszyscy członkowie załogi z wyjątkiem Alex Oshimy. To właśnie jej poczynaniami przyjdzie nam pokierować. Musimy nie tylko przeżyć i uciec, ale też poznać prawdę o incydencie.

Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Po bazie poruszamy się w skafandrze, w stanie nieważkości, co w porównaniu do innych gier tego typu daje nam więcej możliwości w dziedzinie eksploracji. Sterowanie jest dość proste. Mamy przycisk umożliwiający chwytanie, używanie silników (dzięki czemu można się poruszać w górę lub dół) czy też przycisk przynoszący “ulgę” gdy bohaterka zaczyna odczuwać skutki choroby kosmicznej.

Gra toczy się w otwartym środowisku, ale swobodę eksploracji ogranicza uciekający stale tlen, dlatego nie możemy oddalić się zbyt daleko od bezpiecznych miejsc. Gdy będzie go brakować, widzenie Oshimy zacznie się pogarszać, co utrudni działanie. Tlen można znaleźć w różnych punktach bazy.

Łącznie na przejście czeka pięć lokacji, w których, oprócz szukania tlenu, przyjdzie nam również rozwiązać łamigłówki. Po drodze znaleźć możemy pozostałości po członkach załogi, które rzucają więcej światła na mające wcześniej miejsce wydarzenia.

Gra korzysta z gogli VR.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - ADR1FT

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper