Transient

Transient

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
PS4 -
XONE 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stormling Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
28.10.2020
Europa:
28.10.2020
Producent:
Stormling Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
28.10.2020
Europa:
28.10.2020

Transient - opis gry

Transient to gra przygodowa inspirowana cyberpunkiem twórczością H.P. Lovecrafta. Za jej produkcję odpowiadało studio Stormling Studios, a za wydanie Iceberg Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Switch.

Fabuła - Transient

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Stormling Studios stanowi połączenie cyberpunka z prozą amerykańskiego pisarza H.P. Lovecrafta. Akcja Transient rozgrywa się w dalszej przyszłości. Planeta została zdewastowana, a niedobitki ludzkości funkcjonujące w odciętym od reszty świata mieście wybudowanym pod kopułą chroniącą od świata zewnętrznego. Głównym bohaterem gry jest Randolph Carter, członek grupy hakerskiej ODIN, który po jednej z (ważnych) akcji zaczyna mieć poważne problemy z pamięcią. Nawiedzają go również niepokojące sny będące efektem brania leków potrzebnych mu do odprawiania metaszamanistycznych rytuałów.

Rozgrywka - Transient

Podczas rozgrywki wydarzenia śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Przez większość czasu eksplorujemy otoczenie, od czasu do czasu także hakując czy skanując otoczenie. Te zmagania urozmaica kilka dodatkowych atrakcji. Pierwsza ich kategoria to rozwiązywania łamigłówek. W Transient przypominają czasami klasykę gatunku. Mogą np. polegać na znalezienie sposobu na otwarcie zamkniętych drzwi poprzez zbadanie wiersza czy sporządzenie substancji wpływającej na pracę umysłu. Niektóre czynności, jakie przychodzi nam wykonać, przybierają formę minigierek. Co więcej, twórcy przygotowali nawet swoiste “gry w grze” - tutejsze wariacje na temat klasycznych odsłon Resident Evil czy DOOM-a stworzone przez jednego z członków grupy ODIN.

Wersje konsolowe Transient, które wydano z podtytułem Extended Edition, zostały wzbogacone o dodatkową zawartość: rozbudowany gameplay, nowe zakończenie (zakończenie pierwowzoru było cliffhangerem) oraz szereg usprawnień typu quality of life. Na PC wymienione dodatki udostępniono za darmo posiadaczom ‘podstawki’.

Wideo - Transient

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper