Close to the Sun

Close to the Sun

6,5
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
PS4 5.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Storm in a Teacup
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
02.05.2019
Europa:
02.05.2019
Producent:
Storm in a Teacup
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
02.05.2019
Europa:
02.05.2019

Close to the Sun - opis gry

Close to the Sun to gra przygodowa w konwencji survival horroru wyprodukowana przez niezależne studio Storm in a Teacup. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Akcja produkcji Storm in a Teacup rozgrywa się pod koniec XIX wieku, w roku 1897. Konkretnie rzecz biorąc, mamy tu do czynienia z alternatywną wersją dziejów. Oto naukowe dokonania Nikoli Tesli sprawiają, że staje się on jednym z najpotężniejszych ludzi na świecie. Świadectwem jego pozycji jest Helios, nowoczesny statek, na który zaproszone zostają najtęższe umysły na świecie. My wcielamy się tutaj w Rose Archer, dziennikarkę, która trafia na pokład po tym, jak otrzymała od swojej siostry Ady (też naukowiec) niepokojący list.

Dalsza część tekstu pod wideo

Close to the Sun to gra przygodowa z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Nasza podopieczna eksploruje wielki statek, próbując rozwikłać jego mroczną tajemnicę. Zmagania, które zostały podzielone na dziesięć rozdziałów (nie licząc prologu), składają się z dwóch części. Z jednej strony przeczesujemy Helios, szukając śladów mogących nam powiedzieć coś więcej o wydarzeniach, jakie miały miejsce na pokładzie. Informacje pozyskujemy np. ze znalezionych gazet, listów czy dokumentów. To nie wszystko. Oprócz tego szukamy też kluczy otwierających pozamykane drzwi i rozwiązujemy niezbyt trudne łamigłówki.

Gra ma też jednak sporo z survival horroru. Na naszej drodze spotykamy bowiem prześladowców, którzy gotowi są posłać Rose do piachu. Bohaterka nie ma szczególnie możliwości, by się przed nimi bronić, dlatego gdy sytuacja robi się gorąca, należy uciekać ile sił w nogach.

Close to the Sun można ukończyć w mniej więcej pięć-sześć godzin.

Wideo - Close to the Sun

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper