Liberated

Liberated

6,1
7 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.3
PC 5.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Atomic Wolf
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
02.06.2020
Europa:
02.06.2020
Producent:
Atomic Wolf
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
02.06.2020
Europa:
02.06.2020

Recenzja redakcji

Liberated - recenzja gry. Wyzwoleni, ale czy na pewno?
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

7.5
Liberated - recenzja gry. Wyzwoleni, ale czy na pewno?
NS PC PS4 XONE

Liberated - opis gry

Liberated to gra action-adventure z komiksowym stylem narracji wyprodukowana przez polskie studio Atomic Wolf i wydana przez Walkabout. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach jako Enhanced Edition.

Liberated przedstawia dystopijną wizję niedalekiej przyszłości, w której technologia zwróciła się przeciwko ludziom. Pod pretekstem dbania o porządek i bezpieczeństwo prawa obywateli są nagminnie naruszane, a władze korzystają z wszelkich środków, by manipulować ludźmi. Nowa rzeczywistość nie wszystkim przypada do gustu. Gra opowiada historię kilku postaci, które postanawiają rzucić wyzwanie władzy, stosując przy tym różne środki oporu, z przemocą włącznie. Fabułę śledzimy z wielu perspektyw, a każda z nich to inny zeszyt komiksowy (tych są cztery).

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o rozgrywkę, produkcja Atomic Wolf to dwuwymiarowa gra action-adventure w stylu np. kultowego Flashback. Nasza postać, kimkolwiek by była, naciera przed siebie eliminując po drodze przeciwników: gliniarzy na usługach reżimu, roboty itd. Początkowo do dyspozycji mamy tylko skromny pistolet, ale z czasem ulega to zmianie, a nasz arsenał się powiększa. Co warto dodać, niezależnie od posiadanej broni ilość amunicji jest nieograniczona, choć na względzie musimy mieć przeładowywanie magazynków. Celujemy natomiast przy użyciu prawej gałki kontrolera.

Od czasu do czasu rozgrywkę urozmaicają inne atrakcje. W Liberated pojawiają się nieskomplikowane łamigłówki, sekcje skradankowe, sekwencje QTE, a także nieliniowe dialogi. Styl narracji, warto przy dodać, jest komiksowy. Bohaterów i ich perypetie śledzimy na panelach rodem z historyjek obrazkowych.  

Wideo - Liberated

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper