Nights of Azure 2: Bride of the New Moon

Nights of Azure 2: Bride of the New Moon

7,4
8 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.5
PC -
PS4 7.6
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
31.08.2017
Europa:
27.10.2017
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
31.08.2017
Europa:
27.10.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Nights of Azure 2: Bride of the New Moon (PS4)
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

8.5
Recenzja: Nights of Azure 2: Bride of the New Moon (PS4)
PS4

Nights of Azure 2: Bride of the New Moon - opis gry

Nights of Azure 2: Bride of the New Moon to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Gust i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita i Nintendo Switch.

Akcja rozgrywa się w świecie, w którym ludzie funkcjonują tylko za dnia; nocami żerują bowiem niebezpieczne demony. Opowieść, podobnie jak w przypadku poprzedniej części, koncentruje się na dwóch bohaterkach. Pierwsza to Aluche, która jest rycerzem, a druga to Liliana, jej przyjaciółka z lat młodości. Obie spotykają się po latach, gdy Aluche otrzymuje zlecenie, aby przetransportować bezpiecznie Lilianę we wskazane miejsce. Wkrótce na jaw wychodzi jednak niezbyt przyjemna prawda. Otóż Liliana ma zostać złożona w ofierze tzw. królowej księżyca. Aluche nie może się z tym pogodzić i chce zabrać przyjaciółkę do zamku królowej, lecz po drodze zostaje zabita. To jednak nie koniec historii, a dopiero jej początek. Wkrótce protagonistka zostaje bowiem wskrzeszona już jako półczłowiek, półdemon.

Dalsza część tekstu pod wideo

Trzon rozgrywki nie uległ znaczącym zmianom względem poprzednika. System walki jest zręcznościowy, a podczas starć uczestniczą po naszej stronie maksymalnie cztery postacie. Jest to oczywiście wspomniana Aluche, a oprócz niej mogą to być również NPC i postacie zwane Servan, które są pomocnikami. Servan różnią się umiejętnościami i wyposażeniem, co pozwala nam modyfikować styl walki i mieć duży wpływ na taktykę. Poprzez wykonywanie konkretnych czynności podczas walk można też stopniowo rozwijać relacje między nimi a główną bohaterką. Rzutuje to nie tylko na gameplay, ale też pozwala odblokować scenki, które przedstawiają proces rozwijania znajomości.

Wraz z pokonywanymi zastępami przeciwników Aluche zdobywa też ich krew, która pozwala doskonalić jej umiejętności w stylu charakterystycznym dla jRPG.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper