Utawarerumono: Mask of Truth

Utawarerumono: Mask of Truth

8,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS4 8.7
PS3 -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Aquaplus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
21.09.2016
Europa:
05.09.2017
Producent:
Aquaplus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
21.09.2016
Europa:
05.09.2017

Utawarerumono: Mask of Truth - opis gry

Utawarerumono: Mask of Truth to strategia turowa z elementami visual novel wyprodukowana przez studio Aquaplus i wydana w Europie przez Deep Silver (za lokalizację odpowiadał natomiast Atlus). Tytuł ukazał się na PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Mask of Truth to trzecia odsłona trylogii Utawarerumono, a co z tym idzie, gra wieńczy historię przedstawioną w dwóch wcześniejszych odsłonach cyklu. Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie inspirowanym kulturą ludu Ainu. Po wydarzeniach ukazanych w poprzedniku, czyli Utawarerumono: Mask of Deception, imperium Yamato rządzone jest żelazną rękę przez bezwzględnego władcę, który zamierza podbijać nowe terytoria. Bohaterowie znani z poprzednich części rzucają mu rękawice, tymczasem przywódcy i generałowie poszczególnych krajów próbują wybrać stronę, po której opowiedzieć się w konflikcie.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Utawarerumono to połączenie powieści graficznej (większa część całości) oraz strategii turowej przywodzącej na myśl klasyki tego gatunku. W praniu wygląda to tak, że oglądamy dużo scen, a co jakiś czas bierzemy udział w starciu. Co warto dodać, w Mask of Truth ze względu na wojenne realia bitew jest więcej niż w poprzednikach. 

Bitwy toczą się na trójwymiarowych planszach pokrytych kwadratowymi polami, po których poruszają się nasi podopieczni i ich przeciwnicy. Postacie dysponują najróżniejszymi umiejętnościami, a twórcy zaimplementowali kilka mechanik uatrakcyjniających rozgrywkę: chainy, elementy zręcznościowe (dzięki którym jesteśmy w stanie zadawać większe obrażenia), techniki odpalane przez dwie postacie jednocześnie itd. W grze nie brakuje też systemu rozwoju charakterystycznego dla tytułów RPG. Walczący zdobywają doświadczenie, które pozwala następnie rozwijać ich zdolności. Nowością w Mask of Truth jest obecność bitew treningowych pozwalających zdobywać punkty doświadczenia poza głównym wątkiem.

Utawarerumono: Mask of Truth jest grą bardzo długą. Przejście całości może zająć nawet 60-70 godzin. 

Wideo - Utawarerumono: Mask of Truth

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper