Blue Reflection

Blue Reflection

7,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS4 7.0
PS Vita 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
30.03.2017
Europa:
26.09.2017
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
30.03.2017
Europa:
26.09.2017

Blue Reflection - opis gry

Blue Reflection to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Gust i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita (tylko Japonia) i PC. Był on częścią cyklu Beautiful Girls Festival, który tworzyły też takie gry jak Atelier Firis czy Nights of Azure.

Akcja Blue Reflection rozgrywa się we współczesnej Japonii i inspiruje się trochę popularnymi anime w rodzaju Sailor Moon. Główną bohaterką jest nastoletnia Hinako Shirai, która uczęszcza do szkoły średniej Hoshinomiya. Hinako jest, a właściwie była dobrze zapowiadającą baletnicą, ale z powodu kontuzji, którą odniosła rok wcześniej, nie jest już w stanie tańczyć. Pewnego dnia spotyka jednak dwie rówieśniczki, które oferują jej magiczne zdolności. Dzięki nim będzie mogła wrócić do formy, lecz najpierw musi walczyć.

Pod względem rozgrywki gra przypomina serię Persona od Atlusa. Jest ona podzielona na dni. Rankiem nasza podopieczna udaje się do szkoły. Podczas pobytu w niej włączają się sceny, w trakcie których możemy śledzić konwersacje z innymi, a także wpływać na ich bieg. Podjęte przez nas decyzje wpływają na relacje bohaterki z jej znajomymi, co może mieć wpływ i na fabułę, i na rozgrywkę. Z NPC-ami można się też komunikować za pomocą telefonu (służy on ponadto do grania w minigierki).

Po szkole mamy większą swobodę. Hinako może go spędzać na rozrywkach, ale też na rozwiązywaniu problemów kolegów i koleżanek. Źródło tych problemów znajduje się niekiedy w zaświatach. W takiej sytuacji wyruszamy do nich i kolekcjonujemy ‘fragmenty emocji’, co pozwala dogłębniej zrozumieć przyczynę kłopotów. Nagrody za trud bywają przy tym różne - za niektóre zadania otrzymujemy punkty pozwalające rozwijać się postaci, kiedy indziej dostajemy punkty niezbędne do ruszenia z fabułą.

Starcia są turowe, a przeciwników widzimy w trakcie eksploracji. Jeśli ich zaatakujemy z zaskoczenia, na początku walki zyskamy przewagę. Pożądane czynności wybieramy z listy komend. Walcząc możemy też ‘naładować’ ether, co później da się wykorzystać na przykład przy blokowaniu.

Wideo - Blue Reflection

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper