World of Final Fantasy

World of Final Fantasy

8,1
29 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS4 8.1
PS Vita 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Akcja
Śr. czas:
80 godzin
Premiery
Świat:
25.10.2016
Europa:
28.10.2016
Polska:
28.10.2016
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Akcja
Śr. czas:
80 godzin
Premiery
Świat:
25.10.2016
Europa:
28.10.2016
Polska:
28.10.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: World of Final Fantasy (PS4)
8.5
Recenzja: World of Final Fantasy (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

World of Final Fantasy - opis gry

World of Final Fantasy to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Square Enix na PlayStation 4, PlayStation Vita i komputery osobiste. Tytuł powstał z okazji 30. urodzin serii Final Fantasy i występowały w nich postacie z różnych odsłon tej serii.

Fabuła gry skupia się na perypetiach rodzeństwa Lanna i Reynn. Ten pierwszy to raptus, który często robi głupie rzeczy, ta druga jest z kolei głosem rozsądku. Oboje budzą się pewnego dnia i z przerażeniem konstatują, że, po pierwsze, niczego nie pamiętają, a po drugie - w mieście, w którym mieszkają, nie ma żywej duszy. Z jednym jednak wyjątkiem - tajemniczą Enną Kros, która informuje rodzeństwo, że odpowiedzi na nurtujące pytania znaleźć mogą w fantastycznym świecie o nazwie Grymoire.

Świat Grymoire zamieszkują dwa rodzaje istot: Lilikiny (w uproszczeniu: ludzie) oraz Mirages (potwory). Wykonane są one w stylu chibi. Nasi bohaterowie -- jako jedyni -- mogą przełączać się pomiędzy rzeczywistymi proporcjami a proporcjami chibi. Dysponują oni także specjalną umiejętnością, która pozwala im łapać i kontrolować “miraże”. Ma to wpływ i na eksplorację (możemy dzięki nim podróżować; choć na późniejszym etapie dostępny jest też statek powietrzny), i na walkę.

System walki jest turowy. Podczas starć korzystamy z “miraży”, które można piętrzyć (stawiać jednego potwora na drugim), co ma przełożenie na sytuację na polu bitwy: daje dostęp do różnych umiejętności i możliwość wykonania większej liczby czynności. Miraży jest wiele - są to potwory z innych odsłon serii Final Fantasy oraz zupełnie nowe, niewidziane w niej wcześniej monstra. Pośród nich są także specjalne “miraże” przywodzące na myśl summony, które do przyzwania wymagają zużycia punktów AP. Aby zdobyć podopiecznego, musimy go najpierw wystarczająco osłabić podczas walki.

W świecie Grymoire spotkamy wiele (kilkadziesiąt) postaci znanych z wcześniejszych części Final Fantasy - zarówno tych głównych, jak i pobocznych typu Crystal Chronicles. Mają tu one swoje questy, które, według zapewnień, twórców mają trafić do fanów cyklu i do osób z nim niezaznajomionych.

Gra posiada też funkcje sieciowe w postaci Areny. Pozwala ona wystawiać do walki nasze miraże, a także wymieniać się nimi z innymi graczami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - World of Final Fantasy

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper