Fire Emblem Warriors

Fire Emblem Warriors

7,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.8
3DS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
28.09.2017
Europa:
20.10.2017
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
28.09.2017
Europa:
20.10.2017

Recenzja redakcji

Fire Emblem Warriors - recenzja gry
7.5
Fire Emblem Warriors - recenzja gry
NS

Fire Emblem Warriors - opis gry

Fire Emblem Warriors to gra akcji w konwencji musou wyprodukowana przez studia Omega Force i Team ninja i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na konsolach Nintendo Switch oraz na Nintendo New 3DS.

Fire Emblem Warriors założeniami przypomina Hyrule Warriors, innymi słowy mamy tu do czynienia z crossoverem, w którym spotykają się bohaterowie różnych części serii. Akcja rozgrywa się w krainie Aytolis, którą zaczyna spowijać ciemność, a w królewskim zamku pojawia się wrota, przez które przedostają się potwory z innego wymiaru. Gwardia zostaje pokonana, ale dzieci zmarłego króla, Rowan i Lianna, uciekają wraz z magiczną tarczą, która ma im pomóc w odbiciu kraju.

Rozgrywka przywodzi na myśl pozostałe gry musou wyprodukowane przez Omega Force, choć w Fire Emblem Warriors zaimplementowano też patenty, które są charakterystyczne dla cyklu. Nasza postać, którą może być bohater/bohaterka którejś z pięciu części Fire Emblem (Awakening, Fates, The Blazing Blade, Shadow Dragon, Shadows of Valentia), albo jedna z trzech zupełnie nowych postaci, zmaga się z przeważającymi liczebnie armiami wroga. Postacie te mają unikalne dla siebie ataki specjalne.

W grze pojawiają się mechaniki z głównych odsłon Fire Emblem. Z Awakening i Fates wraca możliwość łączenia bohaterów w ‘pary’, jeśli na mapie spotkamy inną grywalną postać. Ma to różne korzyści. Ktoś taki znika z pola bitwy, ale zamiast tego podstawowa postać dostaje boosta do parametrów. Towarzysza można też wezwać do pomocy, gdy uznamy, że sytuacja tego wymaga.

Nie brakuje też systemu “weapon traingle”, który działa na zasadzie podobnej do zabawy w papier-nożyce-kamień. W zależności od posiadanej broni możemy mieć z górki lub pod górkę w starciach z przeciwnikiem.

Twórcy zaimplementowali ponadto rozwiązanie działające jak permadeath. Ci, których stracimy podczas bitwy nie uczestniczą w kolejnych starciach, choć nie umierają - kontynuowanie kampanii uniemożliwiają im odniesione rany (z opcji tej nie musimy jednak korzystać), co nie przeszkadza im pojawiać się w cutscenkach fabularnych.

Fire Emblem Warriors oferuje trzy główne warianty rozgrywki. Story, czyli tryb fabularny, History, gdzie możemy stoczyć najbardziej znany bitwy z historii serii, oraz Coliseum, na którym walczymy z innymi bohaterami FE.

Po premierze gra była rozbudowywana rozszerzeniami dlc.

Wideo - Fire Emblem Warriors

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper