Neverwinter Nights

Neverwinter Nights

8,1
74 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
65 godzin
Liczba graczy:
1-64
Premiery
Świat:
18.06.2002
Europa:
03.07.2002
Polska:
22.11.2002
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
65 godzin
Liczba graczy:
1-64
Premiery
Świat:
18.06.2002
Europa:
03.07.2002
Polska:
22.11.2002

Neverwinter Nights - opis gry

Neverwinter Nights to gra RPG stworzona przez BioWare i wydana przez Atari. W pierwotnych założeniach grę miała wydać Interplay Entertainment, ale kłopoty finansowe tej firmy doprowadziły do przejęcia patronatu nad projektem przez Atari. Neverwinter Nights pojawiło się w wersji przeznaczonej na platformę Windows w 2002 roju, a rok później również na Linuxie i Mac OS.

Akcja Neverwinter Nights rozgrywa się znanym w świecie fantasy Forgotten Realms. Główny bohater opowieści rozpoczyna przygodę od wyprawy po składniki do specjalnej mikstury, która ma stanowić lek na zarazę, która rozprzestrzeniła się w mieście Neverwinter. W trakcie ekspedycji postać zostaje zaatakowana przez tajemniczych morderców z kultu, któremu zależy na rozwijaniu się epidemii. Protagonista i towarzyszące mu postacie będą starać się ocalić tytułowe miasto.
 
Neverwinter Nights działa wg zasad bitewnych Dungeons & Dragons. Na początku zabawy tworzy się postać, wybierając spośród kilku podstawowych klas oraz zdolności. Gra podzielona jest na kilka rozdziałów. Każdy z nich wprowadza pewną ilość głównych questów i zadań pobocznych, których realizacja jest opcjonalna. W trakcie walki komputer wykonuje obliczenia wyjęte z systemu Dungeons & Dragons (rzuty kośćmi itd).
 
W grze dostępny jest tryb multiplayer, który pozwala na wspólną zabawę maksymalnie 96 graczom na jednym serwerze. Możliwe jest także wprowadzanie Mistrzów Gry do rozgrywki, a także ścieranie się graczy na wyznaczonych arenach Player vs. Player.
 
Neverwinter Nights doczekało się trzech dużych rozszerzeń: Shadows of Undrentide, Hordes of the Underdark oraz Kingmaker. Produkcja sprzedawała się znakomicie, w związku z czym w 2006 wydano sequel pod tytułem Neverwinter Nights 2. Tytuł został bardzo ciepło przyjęty przez recenzentów. Średnia ocen Neverwinter Nights wyniosła 9/10. Chwalono przede wszystkim ciekawą fabułę i tryb multiplayer.

Wideo - Neverwinter Nights

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper