Baldur's Gate II: Cienie Amn

Baldur's Gate II: Cienie Amn

9,1
77 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
100 godzin
Premiery
Świat:
24.09.2000
Europa:
29.09.2000
Polska:
01.12.2000
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
100 godzin
Premiery
Świat:
24.09.2000
Europa:
29.09.2000
Polska:
01.12.2000

Baldur's Gate II: Cienie Amn - opis gry

Baldur’s Gate II: Cienie Amn to gra RPG wyprodukowana przez kanadyjskie studio BioWare i wydana przez Interplay Entertainment na komputerach osobistych z systemem Windows i Mac. Systemowo produkcja BioWare bazowała na zasadach przedstawionych w drugiej edycji Advanced Dungeons & Dragons.

Akcja gry toczy się w krainach Forgotten Realms niedługo po zakończeniu części pierwszej. Główny bohater (może to być postać zaimportowana z ‘jedynki’) oraz jego towarzysze podróży, tj. Imoen, Minsc i Jaheira zostają porwani i uwięzieni przez maga Jona Irenicusa. Ten przeprowadza na nich eksperymenty w podziemnym kompleksie, ale po pewnym czasie, w trakcie jego nieobecności, bohaterom udaje się zbiec. W efekcie trafiają do miasta Athkatla, w którym pechowo spotykają swojego oprawcę. Dochodzi do walki, lecz zostaje ona przerwana przez czarnoksiężników, którzy aresztują Irenicusa i Imoena ze niezgodne z prawem używanie magii. W tej chwili na dobre rozpoczyna się nasza przygoda - przystając do jednej z grup usiłujemy wyciągnąć kompana z więzienia.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki produkcja mocno przypomina poprzednie części. Podczas eksploracji świata gry możemy zorganizować drużynę liczącą maksymalnie sześć postaci, prowadzić konwersacje z napotykanymi NPC-ami (przy użyciu różnych opcji dialogowych) oraz staczać pojedynki w czasie rzeczywistym (walki można jednak zatrzymać by wybrać pożądane techniki). Eksploracja pomiędzy lokacjami na mapie świata odbywa się poprzez wybór miejsca, w które chcemy się udać. Mimo to warto podkreślić, iż świat Baldur’s Gate 2 nie jest mniejszy niż w pierwowzorze.

Względem pierwowzoru dodano trzy zupełnie nowe klasy oraz liczne nowe rodzaje broni. Profesje z czasem ewoluują, podobnie jak w bronie. W tym drugim przypadku do ich ulepszania używamy gwiazdek przyznawanych podopiecznym co kilka poziomów.

W trakcie przygody możemy napotkać w sumie szesnaście dających się zwerbować postaci. Każda posiada inne motywacje, czasami przeciwstawne, dlatego nie możemy włączyć do drużyny wszystkich za jednym podejściem. Liczba fabularnych eventów wyraźnie wzrosła względem ‘jedynki’, a twórcy umożliwi nawet romansowanie z niektórymi towarzyszami (/towarzyszkami) podróży.

Wideo - Baldur's Gate II: Cienie Amn

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper