Gothic II

Gothic II

8,9
188 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Piranha Bytes
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
29.11.2002
Europa:
29.11.2002
Polska:
16.04.2003
Producent:
Piranha Bytes
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
29.11.2002
Europa:
29.11.2002
Polska:
16.04.2003

Gothic II - opis gry

Gothic II to gra role-playing widziana z perspektywy trzeciej osoby. Za tytuł odpowiada Piranha Bytes, a gra wydana została przez JoWooD Entertainment na komputerach osobistych w 2003 roku.

Gothic II rozwija historię zapoczątkowaną w pierwszej odsłonie RPG-owej serii. Magiczna bariera wokół kolonii rebeliantów została zniszczona, a dostawy magicznego kruszcu do królestwa zatrzymane. Król zdecydował się wysłać specjalną ekspedycję w celu zabezpieczenia ważnych rud. Okazuje się, że wszystkim ludziom zagraża nowe niebezpieczeństwo - armia zła prowadzona przez smoków. Główny bohater Gothic II wyrusza na ekspedycję w celu powstrzymania tej śmiertelnie niebezpiecznej ofensywy. 
 
Gothic II działa na delikatnie zmodyfikowanym silniku graficznym z pierwszej odsłony serii. Choć grafika nie była zbyt zaawansowana, jak na czas wydania tytułu, to imponowały rozmiary świata rzeczonej produkcji, a także prawie kompletny brak loadingów. Gracz śledzi nadal akcję z perspektywy TPP, a walki w czasie rzeczywistym odbywają się w tym samym środowisku, co normalna eksploracja.
 
Gothic II otrzymał dużo pochwał w niemieckiej prasie. W Stanach Zjednoczonych grze nie poszło już tak dobrze ze względu na słaby dubbing i tłumaczenie z Niemieckiego na język angielski. Tytuł uzyskał średnią ocen o wysokości ok. 8/10. Z wydaniem gry w Stanach Zjednoczonych wiążą się też perturbacje Piranha Bytes, które do ostatniego momentu nie wiedziało, że ich produkcję wyda Atari. W związku z tym deweloper nie podjął żadnych wysiłków marketingowych w Ameryce Północnej.

Wideo - Gothic II

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych