Planescape: Torment

Planescape: Torment

9,2
90 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Black Isle Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
66 godzin
Premiery
Świat:
12.12.1999
Europa:
12.12.1999
Polska:
31.05.2000
Producent:
Black Isle Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
66 godzin
Premiery
Świat:
12.12.1999
Europa:
12.12.1999
Polska:
31.05.2000

Planescape: Torment - opis gry

Planescape: Torment to gra role-playing stworzona przez Black Isle Studios w 1999 z myślą o komputerach osobistych. Tytuł został wydany przez Interplay Entertainment. Akcja gry rozgrywa się w realiach świata Planescape, wykreowanego na potrzeby systemu Advanced Dungeons & Dragons.

Planescape: Torment działa na zmodyfikowanej wersji silnika Infinity, który został wykorzystany między innymi w Baldur's Gate. Grafika w rzucie izometrycznym już w momencie premiery w 1999 roku mogła wydawać się anachroniczna, ale nie oprawa wizualna miała stanowić o sile tej produkcji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Najważniejszą atrakcją Planescape: Torment jest bardzo rozwinięty scenariusz opowiadający o losach Bezimiennego, nieśmiertelnego bohatera, który kompletnie nie pamięta swojej przeszłości. Tytuł skupia się na motywie odzyskiwania wspomnień... W trakcie ekspedycji do Bezimiennego mogą przyłączyć się inni. Tytuł pozwala na odgrywania postaci, jaką wybrał sobie gracz. Można stanąć po stronie dobra bądź zła i chaosu. Większość problemów i questów w można rozwiązywać na drodze dyplomacji, niekoniecznie poprzez walkę. Jeśli jednak dojdzie do starcia, gracz uczestniczy w potyczkach rozgrywanych pod dyktando reguł systemu Advanced Dungeons & Dragons.

Piertownie Planescape: Torment miało nazywać się "Last Rites". W trakcie tworzenia produkcji zmieniono jednak tytuł. Najwcześniejsze założenia nie uległy jednak zmianie... Planescape: Torment miało być niestandardowym RPG-iem z niewielkim naciskiem na walki i bez takich standardowych motywów jak smoki, elfy czy gobliny. Motywem przewodnim gry nie jest ratowanie świata, lecz odkrywanie przeszłości Bezimiennego oraz tajemnicy jego nieśmiertelności.

Tytuł został bardzo dobrze przyjęty przez dziennikarzy, którzy wystawiali mu najczęściej ocenę 9/10. Doceniono bardzo bogatą i rozwiniętą fabułę oraz unikanie oklepanych motywów fantasy. Wielu recenzentów uznało Planescape: Torment za unikalne doświadczenie, które nie ma sobie równych w całym gatunku RPG. Krytykowano jedynie bugi, ale kilka aktualizacji wyeliminowało wszystkie problemy z niedoróbkami kodu gry.

Wideo - Planescape: Torment

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper