Muramasa: The Demon Blade

Muramasa: The Demon Blade

8,2
73 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 8.2
PS Vita 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Vanillaware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   RPG akcji
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
09.04.2009
Europa:
27.11.2009
Producent:
Vanillaware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   RPG akcji
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
09.04.2009
Europa:
27.11.2009

Recenzja redakcji

Recenzja: Muramasa Rebirth (PS Vita)
8.0
Recenzja: Muramasa Rebirth (PS Vita)

Muramasa: The Demon Blade - opis gry

Muramasa: The Demon Blade to gra z gatunku action RPG stworzona przez japońskie studio Vanillware i wydana przez Rising Star Games wyłącznie na konsolę Nintendo Wii we wrześniu 2009 roku. Muramasa jest duchowym następcą Odin Sphere, poprzedniej gry Vanillware, która ukazała się na PlayStation 2. W 2013 ukazała się konwersja na PS Vita.

Akcja Muramasa: The Demon Blade osadzona została w starożytnej Japonii ery Genroku, gdzie mistyczny świat bóstw i legend przeplata się z życiem codziennym zwykłych ludzi. Gracz wciela się w Kisuke, dzielnego młodziana, który stracił pamięć oraz Momohime, opętaną przez złego ducha dziewczynę, która, pomimo całkiem niepozornego wyglądu, potrafi biegle władać mieczem. W zależności od tego, kogo wybierzemy, wpłynie to zarówno na przebieg rozgrywki pod względem fabularnym, jak i na toczone pojedynki. Kisuke i Momohime dysponują odmiennym zestawem mocy i o dziwo, to właśnie młoda kobieta jest silniejszą postacią. W związku z tym produkcję Vanillware można przejść na dwa różne sposoby, śledząc zarazem odmienne wątki fabularne.

Rozgrywka w The Demon Blade opiera się przede wszystkim na starciach z różnymi typami przeciwników. Akcję obserwujemy w 2D, a wybrana postać może poruszać się i walczyć we wszystkich kierunkach. W grze nie brakuje starć z bossami, a nagrodą za wygrane pojedynki będą przeklęte miecze, których szuka bohater/bohaterka. Broń w Muramasa dzieli się na dwie kategorie: Blade oraz Long Blade. Pierwszy zadaje mniej obrażeń, lecz jest szybki, natomiast Long Blade całkowicie na odwrót. Gracz może wybrać pomiędzy trzema typami kontroli: wykorzystującym Wii Remote, pad od GameCube’a lub Classic Controller.

Muramasa: The Demon Blade została wykonana w przepięknej grafice 2D, przypominającej kreską i stylem wcześniejszą produkcję Vanillware, czyli Odin Sphere. W grze znaleźć można trzydzieści szczegółowo wykonanych lokacji, a w kwestii dźwięku dostępna jest również oryginalna, japońska ścieżka dialogowa.

Wideo - Muramasa: The Demon Blade

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper