Dragon's Crown

Dragon's Crown

Ocena wg platformy:

PS4 8.3
PS3 8.7
PS Vita 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Vanillaware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   RPG akcji
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.07.2013
Europa:
11.10.2013
Producent:
Vanillaware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   RPG akcji
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.07.2013
Europa:
11.10.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Dragon’s Crown (PS Vita)
8.5
Recenzja: Dragon’s Crown (PS Vita)
Pokaż kolejne recenzje

Dragon's Crown - opis gry

Dragon's Crown to gra action-RPG (inspirowana serią Golden Axe) wyprodukowana przez japońskie studio Vanillaware i wydane w Europie przez NIS America. Tytuł ukazał się pierwotnie na PlayStation 3 i PlayStation Vita, po kilku latach do sprzedaży trafiła też wersja Pro przygotowana z myślą o PlayStation 4.

Vanillaware zdążyło przez ostatnie lata wypracować sobie bardzo dobre imię. Odin Sphere i Muramasa: The Demon Blade potwierdziły, że japońscy deweloperzy są mistrzami grafiki 2D. Z Dragon's Crown jest podobnie . Animacja bohaterów, wygląd przeciwników, bogactwo barw, ilość szczegółów w scenografii - to wszystko zachwyca i wyznacza nowe standardy. Gra wygląda w ruchu, jak wysokobudżetowy film animowany. Wszystko oczywiście w rozdzielczości HD.

Dragon's Crown to chodzona bijatyka, w stylu Golden Axe i Dungeons & Dragons: Tower of Doom. Powodzenie w walkach prowadzonych w czasie rzeczywistym uzależnione jest przede wszystkim od naszej zręczności. Deweloperzy obiecują jednak, że pewną rolę odegra również rynsztunek (zwiększanie statystyk; nawiązania do gatunku RPG). Najważniejsza decyzja dotyczyć będzie jednak klasy naszego bohatera. Wybierać będziemy z następującej szóstki: wojownik, amazonka, mag, czarodziejka, krasnolud, elfka. Każda z postaci ma mocne i słabsze strony - np. amazonka wyrządza ogromne szkody swoimi atakami, ale ma słabą obronę (typowy berserker). Z kolei zaklęcia maga to najpotężniejsze ataki w grze. Problem w tym, że rzucenie czaru zajmuje dużo czasu, podczas którego zawodnik jest bezbronny. Czterech graczy bawiących się w trybie kooperacji musi więc cały czas aktywnie współpracować. Wojownik będzie np. osłaniać tarczą wątłego czarodzieja, który w tym czasie ciśnie w grupkę potworów mocarny płomienny pocisk.

Grać w Dragon's Crown będziemy we wspomnianym trybie kooperacji dla maksymalnie 4 graczy - lokalnie i poprzez Internet. Oprócz tego czeka na nas kampania singleplayer. Gra pojawi się na PS3 i PSVita i będzie całkowicie kompatybilna między tymi platformami. Możemy np. bawić się wspólnie z kolegą, który ma wersję gry na nową kieszonsolkę Sony, sami posiadając PS3. Nie będzie też problemu z żonglowaniem tymi samymi save'ami między dwoma platformami. Najnowsze dzieło Vanillaware nie zostanie podzielone na sztywne poziomy. Do dyspozycji dostaniemy kilka krain - każda z oddzielnymi misjami, które możemy wykonywać w dowolnej kolejności. Nie będziemy też podążać cały czas w prawą stronę ekranu, jak w tradycyjnych chodzonych bijatykach. Deweloperzy szykują dla nas opcjonalne ścieżki w lochach, a także możliwość zadecydowania o dalszych losach napotkanych postaci czy potworów. Możemy np. okraść smoka z artefaktu, zgładzić go, lub uciec od razu bez nawiązywania z nim kontaktu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Dragon's Crown Pro

Wersja z podtytułem Pro, która została stworzona z myślą o PS4, nie wprowadza nowej zawartości. Na uwagę zasługuje przede wszystkim poprawiona oprawa audio-video - posiadacze PS4 Pro mogą grać w rozdzielczości 4K, a ścieżka dźwiękowa została nagrana jeszcze raz w wyższej jakości.

Oprócz tego nowsza wersja oferuje wszystkie udostępnione wcześniej aktualizacje i dlc oraz umożliwia wspólne granie z posiadaczami wersji wydanych na PS3 i PS Vita.

Wideo - Dragon's Crown

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper