Valkyrie Profile: Lenneth

Valkyrie Profile: Lenneth

8,4
34 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 8.4
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
tri-Ace
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
55 godzin
Premiery
Świat:
02.03.2007
Europa:
27.04.2007
Producent:
tri-Ace
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
55 godzin
Premiery
Świat:
02.03.2007
Europa:
27.04.2007

Valkyrie Profile: Lenneth - opis gry

Valkyrie Profile pojawiło się na japońskim rynku w grudniu 1999 roku na PlayStation. Następnie tytuł wylądował na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych w 2000 roku. Gra została oficjalnie wydana w Europie dopiero po siedmiu latach w wersji na PSP.

Scenariusz Valkyrie Profile bazuje w luźny sposób na mitologii noryckiej. Gracze wcielają się w postać walkirii, która przemierza ruiny oraz pobojowiska w poszukiwaniu dusz najdzielniejszych wojowników, poległych w trakcie batalii. Poszukiwania prowadzone są by należycie przygotować się do ostatecznej bitwy ze złymi bogami, zwanej Ragnarokiem. Dusze wojowników mają walczyć u boku Odyna, tak by zapewnić mu zwycięstwo. W trakcie rozgrywki główna bohaterka odkrywać będzie prawdę o swojej tożsamości.

 

Tytuł wyróżnił się po swojej premierze unikalnym stylem wizualnym, który kojarzy się z bijatykami 2D. Postać głównej bohaterki obserwowana jest z boku. Poruszać można się tylko w lewo lub w prawo, jak w starszych platformówkach. Enix postawiło na grafikę dwuwymiarową - zarówno w trakcie eksploracji kolejnych ruin, jak w trakcie potyczek.

 

Po zainicjowaniu walki gracz przenoszony jest na oddzielną arenę. Valkyrie Profile wykorzystuje unikalny turowy system walki. Obie strony spotkania atakują się na zmianę. Cała drużyna dzieli jedną turę, co pozwala na inicjowanie równoległych ciosów. Od gracza zależy z jakim timingiem zawodnicy będą wychodzić do ataku - każdy z bohaterów przypisany jest do jednego przycisku na froncie pada. Zadaniem gracza jest takie operowanie atakami, by tworzyć odpowiednie łańcuchy ciosów, które wypełnią Hit Gauge. Po napełnieniu tego współczynnika gracz może zainicjować specjalny, bardzo mocny atak.

 

Wersja gry na PSP, wydana w 2007 roku wyróżnia się dodatkowymi scenkami FMV, które zastąpiły sekwencje anime z wersji na PlayStation. Square Enix zadbało również o lepszą translację dialogów na język angielski. Przygotowano też małą ilość nowych kwestii dubingowych.

Wideo - Valkyrie Profile: Lenneth

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper