Dragon Ball: Revenge of King Piccolo

Dragon Ball: Revenge of King Piccolo

7,0
9 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Media.Vision
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Bijatyka chodzona
Premiery
Świat:
23.07.2009
Europa:
30.10.2009
Polska:
11.02.2010
Producent:
Media.Vision
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Bijatyka chodzona
Premiery
Świat:
23.07.2009
Europa:
30.10.2009
Polska:
11.02.2010

Dragon Ball: Revenge of King Piccolo - opis gry

Dragon Ball: Revenge of King Piccolo jest grą przygodową z elementami bijatyki chodzonej wyprodukowaną przez japońskie studio Media. Vision i wydaną przez firmę Namco Bandai Games w lutym 2010 roku na konsolę Nintendo Wii. Gra w momencie premiery nie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony recenzentów.

Fabuła gry Media. Vision wierna jest mandze spod ołówka Akiry Toriyamy oraz serialowi anime z lat 1986 – 89. Revenge of King Piccolo opowiada o małym chłopcu z małpim ogonem żyjącym w lesie i przez całe dzieciństwo zgłębiającym sztuki walki pod okiem swego przybranego dziadka. Pewnego dnia Son Goku, bo takie imię nosi chłopiec, spotyka pewną dziewczynę - Bulmę. Młoda kobieta opowiada mu o mitycznych Smoczych Kulach spełniających życzenia i namawia go na wspólną podróż, mając na względzie oczywiście dobro własne. Z czasem do wspomnianej dwójki dołączają nowi przyjaciele, którym wspólnie przyjdzie walczyć na Turniejach Sztuk Walki, zniszczyć złowrogą Armię Czerwonej Wstęgi, czy zmierzyć się z potężnym demonem – tytułowym Piccolo Daimao. Wydarzenia w Dragon Ball dzielą się na dwie sagi: Armię Czerwonej Wstęgi oraz Piccolo Saga.

 

Rozgrywka w Revenge of King Piccolo dzieli się na dwa oddzielne segmenty. Adventure Mode to tryb fabularny, który przypomina arcade’owy beat ‘em up z elementami platformówki. Gracz przejmuje kontrolę nad Son Goku i przemierza liniowe lokacje z punktu A do punktu B, eliminując pod drodze przeciwników oraz bossów. Możemy używać słabych i silnych ataków melee, jak również słynnej techniki Kamehameha. Z pokonanych oponentów zyskujemy zdrowie, powerup'y, a także zeni, które można następnie wykorzystać w sklepie. Drugi rozbudowanym trybem zabawy jest World Tournament, gdzie gracze mogą wykorzystywać większość postaci z wątku fabularnego w pojedynkach jeden na jednego. Gra oferuje wprawdzie multiplayer, lecz tylko lokalnie. W dostępnym z poziomu menu sklepie gracz może dokonać zakupu ulepszeń dla głównego bohatera, filmików z gry czy utworów z soundtracku.

 

Pod względem technicznym Dragon Ball: Revenge of King Piccolo jest przyzwoitą produkcją, a jej najmocniejszym elementem jest wierny mandzie i anime design, a także urokliwy cel-shading.

Wideo - Dragon Ball: Revenge of King Piccolo

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper