Mercenary Kings

Mercenary Kings

4,1
39 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.6
PS4 3.7
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tribute Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.04.2014
Europa:
01.04.2014
Producent:
Tribute Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.04.2014
Europa:
01.04.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Mercenary Kings (PS4)
3.5
Recenzja: Mercenary Kings (PS4)
PS4

Mercenary Kings - opis gry

Mercenary Kings to scrollowana dwuwymiarowa strzelanina w stylu takich tytułów jak Contra czy Metal Slug. Tytuł wyprodukowało i wydało niezależne studio Tribute Games z myślą o PlayStation 4, PlayStation Vita oraz PC.

Fabuła - Mercenary Kings

Dalsza część tekstu pod wideo

Tytułowe Mercenary Kings to grupa najlepszych na świecie najemników. Głównym bohaterem jest niejaki King, ale jego plecy ubezpiecza też plejada niezwykłych osobowości wybitnych w swoich dziedzinach. Ich zadaniem jest powstrzymanie organizacji zwanej CLAW, która przejęła laboratorium na pewnej wyspie niedaleko amerykańskiego wybrzeża.

Rozgrywka - Mercenary Kings

Struktura gry opiera się na misjach, które opowiadają nam historię o zmaganiach Mercenary Kings. Gameplay, choć przypomina wiele klasycznych scrollowanych strzelanek, wprowadza do formuły kilka ciekawych patentów. Najważniejszych z nich to zaimplementowanie systemu pozwalającego upgrade’ować posiadane bronie. Materiały, które nam do tego celu służą, zgarniamy podczas właściwej rozgrywki demolując i eliminując napotykanych przeciwników.

Produkcja Tribute Games jest dość wymagająca. Musimy ogarnąć sterowanie (nasz podopieczny potrafi chociażby skakać, kucać i turlać się, co pozwala przedostawać się przez ciasne przejścia), a także wykazać się zręcznością. Bronie posiadają wprawdzie nieograniczoną ilość amunicji, ale co jakiś czas musimy przeładować dzierżonego gnata. Rozwiązanie to sprawia, że w niektórych momentach należy obmyślić jakąś strategię, a nie iść na całego, by podczas wymiany ognia przyjąć na klatę grad kulek. Inna sprawia, że przeciwnicy wcale się z nami nie patyczkują i ich ataki zabierają sporą ilość zdrowia. 

Kampania, co jest dość zaskakujące zważywszy, że mamy do czynienia z grą indie, jest dość długa. Odwiedzimy w jej trakcie rozmaite lokacje - lasy, jaskinie, laboratoria, kanały itd. Rozgrywka polega nie tylko na rozstrzeliwaniu wszystkiego co się rusza, ale także na ratowaniu zakładników. Za gardło w takim przypadku trzyma nas limit czasowy.

Mercenary Kings posiada też tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Dostępny jest wariant lokalny i online.

Wideo - Mercenary Kings

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper