The Blue Flamingo

The Blue Flamingo

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Might & Delight
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
18.11.2014
Europa:
18.11.2014
Producent:
Might & Delight
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
18.11.2014
Europa:
18.11.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: The Blue Flamingo
7.0
Recenzja gry: The Blue Flamingo
PC

The Blue Flamingo - opis gry

The Blue Flamingo to scrollowana strzelanina (tzw. shmup) wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Might and Delight, które założyli byli pracownicy szwedzkiego GRiN. Tytuł ukazał się w dystrybucji cyfrowej na komputerach osobistych.

Rozgrywka - The Blue Flamingo

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Might and Delight nie posiada żadnych szczególnych założeń skupiając się po prostu na rywalizacji pilotów. Tytułowy Blue Flamingo to samolot, za którego sterami przyjdzie nam zasiąść. Gra jest ‘horyzontalnym’ shmupem, co oznacza, iż ekran przesuwa się z góry na dół. Do czynienia mamy tu z jednym poziomem, który występuje w różnych wariacjach - dziennej, nocnej, z takimi bądź innymi przeciwnikami. Co warte dodania, nie ma tu żadnych bossów.

Najważniejsze jest zdobywanie punktów (możliwość chełpienia się nimi w rankingach sieciowych jest jak najbardziej obecna), do którego twórcy wprowadzili ciekawy ‘ekonomiczny’ myk. Otóż po zaliczeniu planszy możemy zadecydować, co zrobić ze zdobyczą - kupić za nią lepsze uzbrojenie, czy zostawić w nienaruszonym stanie? Ta pierwsza opcja rozumie się sama przez się, druga z kolei podnosi poprzeczkę (z czasem robi się bowiem coraz trudniej), lecz z drugiej strony bez power-upów otrzymujemy 10 proc. punktów więcej. Taka decyzja to prawdziwy hazard, ponieważ już jedna wtopa niweczy nasze dotychczasowe dokonania.

Unikalną cechą produkcji jest jej styl graficzny. Blue Flamingo oraz inne obiekty obecne w grze zostały wykonane w rzeczywistości, a następnie wiernie przeniesiono je do gry (dotyczy to zresztą nawet efektów jak wybuchy). Jako ciekawostkę można tu podać fakt, iż plansza, na której toczy się akcja, jest długa na dziesięć metrów.

Wideo - The Blue Flamingo

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper