Rogue Trooper

Rogue Trooper

6,1
16 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.4
PS2 5.2
XBOX 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.04.2006
Europa:
21.04.2006
Polska:
18.05.2006
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.04.2006
Europa:
21.04.2006
Polska:
18.05.2006

Rogue Trooper - opis gry

Rogue Trooper to strzelanina tpp wyprodukowana przez brytyjskie studio Rebellion oraz wydana przez Eidos Interactive na komputery osobiste, PlayStation 2, Xboxa oraz Wii (gdzie ukazała się pod nieco zmienionym tytułem). Gra bazuje na komiksie o tym samym tytule.

Akcja gry toczy się na planecie Nu-Earth, na której rozgrywa się wyniszczający konflikt między obozami Norts i Southers. Gracz wciela się w żołnierza walczącego po stronie tych pierwszych. Punktem wyjścia dla historii jest zdrada dokonana przez jednego z generałów Norts.

 

Podczas rozgrywki Rogue (bo tak nazywa się nasz podopieczny) dysponuje pistoletem i karabinem szturmowym dającym się z czasem modyfikować. Wbrew temu co można by się spodziewać opcji jest sporo i broń da się usprawnić o wiele różnych funkcji. Arsenał składa się jeszcze z min, kilku rodzajów granatów, wyrzutni rakiet, działach stacjonarnych itd.

 

Rogue całkiem nieźle radzi sobie na polu bitwy. Potrafi strzelać w trakcie biegu, kucania, wychylając się zza ściany albo innej osłony. Ogień można też oddać bez konieczności wychylania, aby uzyskać niewielką taktyczną przewagę. Dobre oko ma w produkcji Rebellion spore znaczenie - opłaca się zwłaszcza celować w głowę albo w zbiornik z paliwem zawieszony na plecach żołnierzy. Celując w ten drugi możemy zlikwidować aż kilku przeciwników jednocześnie. Ciała poległych da się w produkcji Rebellion przeszukiwać, by zgarniać Salvage - tutejszy surowiec pozwalający stworzyć amunicję, medykamenty, upgrade'y czy granaty.

 

Rogue Trooper poza trybem singlowym oferuje też multiplayer, który polega na obronie lub szturmowaniu bazy. Gracze do wyboru mają w nim pięć klas różniących się parametrami. W pojedynkach sieciowych uczestniczyć może maksymalnie czterech graczy.

Wideo - Rogue Trooper

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper