Max Payne

Max Payne

8,5
376 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8
Mobile 8.0
PS2 8.4
XBOX 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockstar Toronto
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
23.07.2001
Europa:
11.01.2002
Polska:
15.02.2002
Producent:
Rockstar Toronto
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
23.07.2001
Europa:
11.01.2002
Polska:
15.02.2002

Max Payne - opis gry

Max Payne to trzecioosobowa gra akcji stworzona przez fińskie studio Remedy Entertainment. Produkcja trafiła do sprzedaży na przełomie 2001 i 2002 roku i opowiada historię nowojorskiego policjanta, którego celem jest odkrycie tożsamości ludzi, którzy zamordowali jego rodzinę.

Tytułowy Max Payne to policjant z Nowego Jorku, któremu szczęście dopisywało do momentu rozpoczęcia gry. Wiódł bowiem spokojne życie u boku żony i dziecka, a także piął się po szczeblach kariery zawodowej. Jego świat legł w gruzach w chwili, w której stracił bliskich. Od tej pory jego celem stało się odkrycie tożsamości morderców i wymierzenie im sprawiedliwości. Droga do tego jest jednak długa i kręta, a w realizacji zadania przeszkadzają mu nie tylko członkowie lokalnej mafii, lecz również policja, której zachodzi za skórę w wyniku późniejszych wydarzeń.

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła, która koncentruje się na indywidualnych przeżyciach bohatera oraz prezentowaniu kolejnych intryg w jakie zdarza mu się wplątywać, jest przekazywana w formie przerywników, które pod względem konstrukcji przywodzą na myśl komiksy – kolejne sceny zostały przedstawione za pomocą stylizowanych na komiksowe rysunki kadrów. Sama rozgrywka natomiast opiera się przede wszystkim na eliminowaniu przeciwników i stopniowym zagłębianiu się w tajniki nowojorskiego, przestępczego światka. Do dyspozycji graczy oddano rozbudowany arsenał, na który składają się pistolety, strzelby oraz karabiny.

Max Payne wprowadził jednak do gier pewną nowość – mowa o spowolnieniu czasu, które zostało tutaj nazwane „Bullet Time”. By móc z niego skorzystać, konieczne jest naładowanie specjalnego wskaźnika poprzez posyłanie do piachu oponentów. Po jego aktywowaniu czas zwalnia, a gracz może rzucać się po otoczeniu niczym bohaterowie filmowego Matrixa, co uczyniło rozgrywkę niesamowicie efektowną. Jeśli jednak przeciwnikom uda się nam dopaść, straconą energię życiową możemy przywrócić za pośrednictwem porozrzucanych po kolejnych etapach środkach przeciwbólowych.

 

Warto dodać, że charakterystyczna twarz głównego bohatera nie wzięła się znikąd – jest to twarz Sama Lake'a, odpowiedzialnego za scenariusz gry.

Wideo - Max Payne

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper