The Punisher

The Punisher

7,2
82 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.2
PS2 7.3
XBOX 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Volition
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
16.01.2005
Europa:
04.03.2005
Polska:
07.04.2005
Producent:
Volition
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
16.01.2005
Europa:
04.03.2005
Polska:
07.04.2005

The Punisher - opis gry

The Punisher to gra akcji TPP wyprodukowana przez studio Volition i wydana przez THQ na PC, PlayStation 2 oraz Xboxa. Tytuł oparto na popularnym komiksie o tej samej nazwie. Przy jego produkcji brali udział twórcy postaci i uniwersum.

Głównym bohaterem gry jest Frank Castle, tytułowy Punisher, były żołnierz piechoty morskiej, który był świadkiem morderstwa swojej rodziny przez handlarzy narkotyków. Pod wpływem tego doświadczenia postanawia on wytrzebić cały przestępczy światek nie zważając na środki. Fabuła gry łączy wątki filmu z 2000 roku i serii komiksów “Welcome Back, Frank” wydawanej w mniej więcej tym samym czasie. Przy pisaniu scenariusza brali udział jego twórcy, Garth Ennis i Jimmy Palmiotti.

 

The Punisher to dość typowa gra akcji. Na przejście czeka szesnaście poziomów, w których naszym celem jest przebicie się z punktu A do punktu B. Do dyspozycji mamy pokaźny arsenał składający się z ponad dwudziestu broni. Rozwiązaniem wyróżniającym grę Volition spośród innych tego typu produkcji jest system przesłuchań. Frank może torturować oprychów (np. wystawiając ich przez okno), by wyciągnąć użyteczne informacje. Stosownych animacji jest ponad siedemdziesiąt, przy niektórych bohater używa elementów otoczenia. Żeby nakłonić kogoś do mówienia, należy go najpierw solidnie przestraszyć. Przeciwnikowi dawkujemy wrażenia wychylając gałkę pada. Jeśli palec nam się omsknie, zabijemy nieszczęśnika zanim powie coś ciekawego. Niektórzy są bardziej oporni, inni mniej, ale warto mieć na względzie, że nie każdego warto wysyłać na tamten świat. Z drugiej strony uważać też trzeba - niektórzy mogą wybłagać życie tylko po to, by chwilę później spróbować się odgryźć.

 

Gra umożliwia również użycie przeciwnika jako żywej tarczy, co przydaje się zwłaszcza podczas akcji w 'zatłoczonych' miejscówkach. Punisher potrafi również wejść w stan zwany berserker mode - ekran staje się wówczas czarno-biały, a nasz podopieczny zyskuje na szybkości mogąc z dziecięcą łatwością likwidować wrogów.

 

Poszczególne misje wieńczą walki z bossami. Wśród nich pojawiają się najgroźniejsze czarne charaktery z uniwersum komiksu, jak The Russian czy Ma Gnucci.

 

Postacie z innych uniwersów Marvela też zaliczają gościnne występy.

Wideo - The Punisher

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper