Die Hard: Vendetta

Die Hard: Vendetta

6,7
38 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.6
XBOX 6.8
GC 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bits Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
15.11.2002
Europa:
15.11.2002
Producent:
Bits Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
15.11.2002
Europa:
15.11.2002

Die Hard: Vendetta - opis gry

Wyprodukowane przez Bits Studios Die Hard: Vendetta to wydana w 2002 roku strzelanina z perspektywy pierwszej osoby. Gra najpierw ukazała się ekskluzywnie na Nintendo GameCube, by rok później pojawić się także wśród biblioteki tytułów zasilających PlayStation 2 i pierwszego Xboksa.

W Die Hard: Vendetta gracz wciela się w postać filmowego Johna McClayne'a i bierze udział w wydarzeniach następujących po kinowej trylogii. Bohater Nakatomi Plaza doczekał się córki o imieniu Lucy, która śladem ojca wstąpiła do policji. W roli głównego antagonisty występuje Piet Gruber - syn znanego z pierwszej "Szklanej pułapki" Hansa Grubera - który porywa latorośl McClayne'a. Ten nie pozostając mu dłużnym rusza w bezkompromisowy pościg za porwaną córką.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Czynnikiem wyróżniającym Die Hard: Vendetta na tle innych strzelanin FPP są elementy, w których wypada, a nawet trzeba ruszyć głową. Wśród nich znajdziemy uwalnianie zakładników z wieloma możliwymi rozwiązaniami, zagadki związane z konkretnymi lokacjami i interakcję z postaciami niezależnymi. Oprócz strzelania do wszystkich ruszających się jeszcze przeciwników, gracze mogą skorzystać z trybu Stealth Mode i aktywowanego brawurowymi akcjami Hero Time. Ten pierwszy pozwala na cichą eliminację oponentów, drugi zaś stanowi swoisty odpowiednik znanego z przygód Maxa Payne'a bullet-time'u. Co ciekawe, w trakcie rozgrywki istnieje możliwość brania zakładników, co przekłada się na zmianę zachowania wrogów w zależności od rangi pochwyconego bandziora. Wybranie odpowiedniego jeńca powoduje, iż mierzący jeszcze przed chwilą do nas delikwenci nie są już skłonni do radosnego pociągania za spust.

 

Tak jak w każdej szanującej się strzelaninie, w Die Hard: Vendetta znajdziemy szeroki wachlarz uzbrojenia. W czasie pościgu za Lucy przyjdzie nam używać tak karabinu snajperskiego, jak i pistoletu do paintballa. McClane z chęcią korzysta z dwóch spluw jednocześnie, co znacząco podbija jego efektywność w starciu z terrorystami. Gra nie robi tutaj żadnych problemów i umożliwia sianie ołowiu z dwóch sztuk danej broni jednocześnie w przypadku większości dostępnych fuzji.

 

 

Wideo - Die Hard: Vendetta

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper