Marvel's Spider-Man Remastered

Marvel's Spider-Man Remastered

Ocena wg platformy:

PS5 8.0
PC 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
19.11.2020
Polska:
19.11.2020
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
19.11.2020
Polska:
19.11.2020

Recenzja redakcji

Spider-Man PC
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Marvel's Spider-Man Remastered (PC) – recenzja gry. Venom, wskakuj na ring!
PS5 PC

Marvel's Spider-Man Remastered - opis gry

Marvel’s Spider-Man Remastered to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Insomniac Games i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation 5 i PC. 

Fabuła - Marvel’s Spider-Man

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Insomniac Games nie jest adaptacją żadnego konkretnego filmu czy komiksu, choć oczywiście czerpie ona garściami z materiału źródłowego. Głównym bohaterem jest Peter Parker, na pozór zwyczajny 23-latek, który niedługo ma skończyć studia. Peter od ośmiu lat przywdziewa strój Człowieka Pająka i korzysta ze swoich supermocy, by zwalczać przestępców zagrażających Nowemu Jorkowi i światu. Punktem wyjścia dla fabuły jest jest akcja wymierzona w Wilsona Friska, zamożnego przedsiębiorcę i filantropa, a w rzeczywistości bossa trzęsącego nowojorskim światem przestępczym znanego pod pseudonimem Kingpin. Do pewnego momentu wszystko idzie zgodnie z planem, lecz rychło okazuje się, że próżnię po Kingpinie ma zamiar wypełnić nowa, jeszcze groźniejsza grupa łotrów.

Gameplay - Marvel’s Spider-Man

Spider-Man to gra action-adventure z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, która wrzuca nas do otwartego świata - pieczołowicie odtworzonego Nowego Jorku z miejscówkami znanymi także z komiksów. Początkowo mapa jest pusta, ale wraz z postępami zmieniamy ten stan rzeczy, wspinając się na wierzchołki wież. Nasz podopieczny dysponuje swoimi superbohaterskimi zdolnościami, potrafi np. wspinać się po ścianach, huśtać się na pajęczynie, wykonywać efektowne akrobacje (przydające się zarówno w trakcie eksploracji, jak i walk) itd. Główny bohater może też korzystać z rozmaitych gadżetów i kostiumów, które nie tylko zmieniają jego wygląd, ale też wpływają na umiejętności.

W grze istnieje sporo aktywności, którymi możemy się zająć. Oczywiście najważniejsze są questy związane z głównym wątkiem, ale poza nimi są też te poboczne/opcjonalne, wyzwania testujące nasze umiejętności w różnych aspektach rozgrywki czy generowane losowo wydarzenia w rodzaju przestępstw popełnianych regularnie na mieście. Za ich zaliczenie otrzymujemy specjalne żetony, tutejszą walutę, która służy do kupowania nowych gadżetów, strojów i upgrade’ów.

Od czasu do czasu gra urozmaica opisaną powyżej formułę. Bywają momenty, gdy możemy wejść w buty Petera Parkera we własnej osobie czy Mary Jane, co oczywiście zupełnie inaczej rozkłada gameplayowe akcenty. U Mary Jane na przykład większy nacisk położony jest na skradanie.

Nowości - Marvel’s Spider-Man: Remastered

Wersja zremasterowana oferuje nie tylko szybsze loadingi i wyższą rozdzielczość, ale też zupełnie nowe assety (elementy graficzne), animacje i wszystkie trzy DLC wydane po premierze pierwowzoru. 

Marvel's Spider-Man: Remastered nie można było nabyć jako samodzielnej pozycji. Grę sprzedawano w zestawie Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition lub mogły ją nabyć osoby, które zakupią samodzielne rozszerzenie Marvel's Spider-Man: Miles Morales, po czym dokonają płatnego upgrade'u pozwalającego pobrać również podstawkę.

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper