LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów

LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów

8,3
23 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.0
XONE 7.5
NS 6.5
PC 8.4
PS5 7.4
XSX|S 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
TT Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.04.2022
Europa:
05.04.2022
Polska:
05.04.2022
Producent:
TT Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.04.2022
Europa:
05.04.2022
Polska:
05.04.2022

Recenzja redakcji

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów - art z okładki
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów - recenzja gry. Dawno, dawno temu w galaktyce
PS4 XONE NS PC PS5 XSX|S

LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów - opis gry

LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów to gra action-adventure wyprodukowana przez studio TT Games i wydana przez Warner Bros. Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i Switch. 

Fabuła - LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów

Produkcja brytyjskiego studia TT Games (wcześniej Traveller’s Tales) to adaptacja pierwszych dziewięciu filmowych epizodów Gwiezdnych Wojen składających się na tzw. Sagę Skywalkerów - chronologicznie od "Mrocznego Widma" do "Skywalker. Odrodzenie" (to swoją drogą też pierwsza gra, która wydarzenia z tych wszystkich części obejmuje). 

Rozgrywka -  LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów

Produkcja TT Games to kolejna gra z serii LEGO. Trzon rozgrywki nie uległ zmianie względem (licznych) poprzedników - mamy tu do czynienia z trójwymiarową, przystępną grą action-adventure, w której nie brakuje wyzwań zręcznościowych, a także pewnej dozy eksploracji i główkowania. Podobnie jak w poprzednich częściach wszystkie lokacje i obiekty (w rodzaju chociażby statków kosmicznych) sprawiają tu oczywiście wrażenie skonstruowanych z klocków Lego, a materiał źródłowy potraktowano ze sporym przymrużeniem oka. 

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga wprowadza pewne zmiany do znanej formuły, a w jeszcze innych przypadkach stara się rozmaite gameplayowe akcenty rozkładać inaczej.  Przede wszystkim większa jest swoboda działania. The Skywalker Saga nie wymaga od nas przechodzenia kolejnych epizodów w kolejności chronologicznej. To my sami zdecydujemy, który z nich wybrać. Każdy epizod ma mieć też swój hub, bazę wypadową, z której wybierzemy, jakie lokacje (planety) gwiezdnowojennego uniwersum odwiedzić. W bazach może również dochodzić do niespodziewanych wydarzeń, np. pojawienia się Star Destroyera i chmary TIE-Fighterów.

Druga niezwykle istotna zmiana to nowa technologia. Gra działa bowiem na zupełnie nowym silniku. Jednym z dobrodziejstw tego drugiego jest rozbudowany system walki, czego przykładem nowa zdolność klecenia combosów czy zmiana perspektywy poprzez przełączenie się na widok znad ramienia (jak w strzelaninach TPP), kiedy korzystamy z blastera. Także same bitwy prowadzone są na większą skalę. 

Nie bez znaczenia dla rozgrywki jest Moc, która posiada wiele ciekawych zastosowań. Przede wszystkim pozwala wchodzić w interakcje ze światem wokół, trochę tak jakbyśmy bawili się prawdziwymi klockami. Pozwala ona dla przykładu dostawać się do miejsc będących normalnie poza naszym zasięgiem, podnosić znajdujące się w oddali obiekty (jak klocki pełniące funkcję znajdziek) czy po prostu być narzędziem dającym upust kreatywności przy rozwiązywaniu zagadek.

Jeśli chodzi o znajdźki, to w The Skywalker Saga ich funkcję pełnią Kyber Bricks. Klocki te pozyskuje się w ten sam sposób co klocki złote znane z poprzednich odsłon serii (są mniej lub bardziej zmyślnie ukryte), przy czym Kyber Bricks umożliwiają ulepszanie pojazdów. W grze do naszej dyspozycji zostaną oddane i statki kosmiczne, i pojazdy lądowe. 

Wymagania sprzętowe - LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów

Minimalne:

 • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
  System operacyjny: Windows 10
  Procesor: Intel Core i5-2400 / AMD Ryzen 3 1200
  Pamięć: 8 GB RAM
  Karta graficzna: GeForce GTX 750 Ti / Radeon HD 7850
  DirectX: Wersja 11
  Miejsce na dysku: 40 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

 • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
  System operacyjny: Windows 10
  Procesor: Intel Core i5-6600 / AMD Ryzen 3 3100
  Pamięć: 8 GB RAM
  Karta graficzna: GeForce GTX 780 / Radeon R9 290
  DirectX: Wersja 11
  Miejsce na dysku: 40 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper