Marvel's Iron Man VR

Marvel's Iron Man VR

6,9
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Camouflaj
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
03.07.2020
Europa:
03.07.2020
Polska:
03.07.2020
Producent:
Camouflaj
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
03.07.2020
Europa:
03.07.2020
Polska:
03.07.2020

Recenzja redakcji

Marvel's Iron Man VR - recenzja gry. Zabawa w superbohatera w nowym wymiarze
7.0
Marvel's Iron Man VR - recenzja gry. Zabawa w superbohatera w nowym wymiarze
PS4

Marvel's Iron Man VR - opis gry

Marvel’s Iron Man VR to gra akcji wyprodukowana przez studio Camouflaj i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na konsoli PlayStation 4 i do działania wymagał on posiadania gogli wirtualnej rzeczywistości.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Marvel’s Iron Man VR opowiada zupełnie nową historię niebędącą adaptacją żadnego komiksu czy filmu. Historia skupia się na postaci Tony’ego Starka, multimiliardera i genialnego naukowca, który -- jako Iron Man -- wykorzystuje swoją zaawansowaną technologię do walki ze złem. 

Jego działalność ma też jednak pewne ciemne strony. Broń, którą produkowało Stark Industries, korporacja, której jest właścicielem, trafiała w łapy rozmaitych czarnych charakterów wykorzystujących ją do zabijania niewinnych ludzi i innych podstępnych intryg. Choć sam Stark nie ma i nie miał z tymi incydentami nic wspólnego, nie wszyscy są przekonani, że jest on bez skazy. Zbawcy ludzkości nie dostrzega w nim chociażby Duch, hakerka i aktywistka (w komiksach Duch to mężczyzna, w grze i filmach Marvel Cinematic Universe kobieta). Rzuca ona rękawicę miliarderowi chcąc zniszczyć jego potężne imperium - w jej odczuciu źródło zła i cierpienia na świecie.

Rozgrywka

Produkcja studia Camouflaj to gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Jak wspomniano na wstępie, tytuł korzysta z gogli PS VR i dwóch kontrolerów PS Move. Podczas rozgrywki mamy do czynienia z podziałem na misje, w trakcie których przyjdzie nam wykonywać różne wytyczne. Poszczególne plansze/lokacje, do których trafimy, będą otwarte (lecz ograniczone niewidzialnymi ścianami nazywanymi “bumperami”), co umożliwi swobodne poruszanie się w dowolnym kierunku. Twórcy dołożyli wielu starań, by odwzorować w grze prawa ruchu Newtona.

Sporo wysiłku włożono też w przygotowanie intuicyjnego sterowania. Jeśli dla przykładu chcemy przyspieszyć, musimy skierować dłonie pionowo w dół. Jeśli natomiast zamierzamy zaatakować nieprzyjaciół za pomocą repulsorów, należy wyciągnąć dłonie przed siebie i wcisnąć stosowny przycisk kontrolera.

Oprócz zadań powiązanych z głównym wątkiem w grze nie zabraknie też opcjonalnych wyzwań. Developer przygotował ponadto opcje umożliwiające modyfikowanie wyglądu głównego bohatera oraz system rozwoju.

Wideo - Marvel's Iron Man VR

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper