Marvel's Iron Man VR

Marvel's Iron Man VR

7,2
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Camouflaj
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
03.07.2020
Europa:
03.07.2020
Polska:
03.07.2020
Producent:
Camouflaj
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
03.07.2020
Europa:
03.07.2020
Polska:
03.07.2020

Recenzja redakcji

Marvel's Iron Man VR - recenzja gry. Zabawa w superbohatera w nowym wymiarze
7.0
Marvel's Iron Man VR - recenzja gry. Zabawa w superbohatera w nowym wymiarze
PS4

Marvel's Iron Man VR - opis gry

Marvel’s Iron Man VR to gra akcji wyprodukowana przez studio Camouflaj i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na konsoli PlayStation 4 i do działania wymagał on posiadania gogli wirtualnej rzeczywistości.

Fabuła

Marvel’s Iron Man VR opowiada zupełnie nową historię niebędącą adaptacją żadnego komiksu czy filmu. Historia skupia się na postaci Tony’ego Starka, multimiliardera i genialnego naukowca, który -- jako Iron Man -- wykorzystuje swoją zaawansowaną technologię do walki ze złem. 

Jego działalność ma też jednak pewne ciemne strony. Broń, którą produkowało Stark Industries, korporacja, której jest właścicielem, trafiała w łapy rozmaitych czarnych charakterów wykorzystujących ją do zabijania niewinnych ludzi i innych podstępnych intryg. Choć sam Stark nie ma i nie miał z tymi incydentami nic wspólnego, nie wszyscy są przekonani, że jest on bez skazy. Zbawcy ludzkości nie dostrzega w nim chociażby Duch, hakerka i aktywistka (w komiksach Duch to mężczyzna, w grze i filmach Marvel Cinematic Universe kobieta). Rzuca ona rękawicę miliarderowi chcąc zniszczyć jego potężne imperium - w jej odczuciu źródło zła i cierpienia na świecie.

Rozgrywka

Produkcja studia Camouflaj to gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Jak wspomniano na wstępie, tytuł korzysta z gogli PS VR i dwóch kontrolerów PS Move. Podczas rozgrywki mamy do czynienia z podziałem na misje, w trakcie których przyjdzie nam wykonywać różne wytyczne. Poszczególne plansze/lokacje, do których trafimy, będą otwarte (lecz ograniczone niewidzialnymi ścianami nazywanymi “bumperami”), co umożliwi swobodne poruszanie się w dowolnym kierunku. Twórcy dołożyli wielu starań, by odwzorować w grze prawa ruchu Newtona.

Sporo wysiłku włożono też w przygotowanie intuicyjnego sterowania. Jeśli dla przykładu chcemy przyspieszyć, musimy skierować dłonie pionowo w dół. Jeśli natomiast zamierzamy zaatakować nieprzyjaciół za pomocą repulsorów, należy wyciągnąć dłonie przed siebie i wcisnąć stosowny przycisk kontrolera.

Oprócz zadań powiązanych z głównym wątkiem w grze nie zabraknie też opcjonalnych wyzwań. Developer przygotował ponadto opcje umożliwiające modyfikowanie wyglądu głównego bohatera oraz system rozwoju.

Wideo - Marvel's Iron Man VR

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper