Retro Game Challenge

Retro Game Challenge

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

DS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Indies Zero
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
15.11.2007
Producent:
Indies Zero
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
15.11.2007

Retro Game Challenge - opis gry

Retro Game Challenge to gra zręcznościowa (a konkretnie składanka gier) wyprodukowana przez japońskie studio indieszero i zlokalizowana przez XSEED Games. Tytuł ukazał się tylko na NDS-ie (oficjalnie nie trafił do Europy).

Historia kręci się wokół Arino, który chce zostać najlepszym graczem na świecie. Doprowadza go to do obsesji i sprawia, że w NDS-ie pojawia się jego cyfrowa wersja, demon, który nawiedza graczy, aby brali udział w wyzwaniach polegających na graniu w retro gry. W produkcji indieszero wcielamy się w chłopaka lub dziewczynę (do wyboru), który/która postanawia rzucić wyzwanie Arino.

W Retro Game Challenge znajdziemy kilka fikcyjnych gier inspirowanych produkcjami retro z czasów NES-a/Famicoma. Jest to dla przykładu parodia Galagi (zwana Cosmic Gate), Dragon Questa (Gaudia Quest) czy Ninja Jajamaru-kun (Robot Ninja Haggle Man). Arino stawia przed nam kilka zadań w każdej z nich, które musimy wykonać.

Gry, jak wspomniano, są fikcyjne, lecz posiadają własne instrukcje obsługi. Co więcej, w Retro Game Challenge znajdziemy również fikcyjny magazyn poświęcony grom video - Game Fan Magazine. Publikowane są w nim np. rankingi oraz poradniki z rozmaitymi wskazówkami.

Inspiracją dla tutejszego Arino jest Shinya Arino, popularny w Japonii (i nie tylko w Japonii) komik, który w swoich audycjach pt. Game Center CX brał udział w wyzwaniach polegających na przechodzeniu gier retro, zwłaszcza tych słynących z wysokiego poziomu trudności. Wiele wyzwań w Retro Game Challenge nawiązuje właśnie do programów prawdziwego Arino i jego własnych zmagań.

Po zaliczeniu wspomnianych wyzwań odblokowujemy pełne gry, które możemy przechodzić już bez ograniczeń. Produkcja nie posiada trybów wieloosobowych.

Wideo - Retro Game Challenge

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych