Long Gone Days

Long Gone Days

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BURA
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
28.03.2018
Europa:
28.03.2018
Producent:
BURA
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
28.03.2018
Europa:
28.03.2018

Long Gone Days - opis gry

Long Gone Days to gra RPG wyprodukowana i wydana przez niezależne studio BURA. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych (Windows, Linux, macOS).

Akcja Long Gone Days rozgrywa się w fikcyjnym państwie o nazwie The Core. Obowiązuje tam system, w którym każdy trenowany jest od dziecka w jakiejś dziedzinie, by być w niej ekspertem w dorosłości. Główny bohater to Rourke, który szkoli się na snajpera dzień w dzień trenując w podziemnym bunkrze. Jego życie wywraca się jednak do góry nogami podczas pierwszej prawdziwej misji, gdy dociera do niego, do popełnienia jakich okrucieństw może się posunąć dowództwo. Wkrótce podejmuje też ważką decyzję: postanawia zdezerterować i wraz z grupą podobnie myślących buntowników przeciwstawić się panującemu porządkowi.

Rozgrywka Long Gone Days stara się być zróżnicowana, oferując kilka stylów rozgrywki w zależności od tego, z czym zmaga się w danym momencie Rourke i jego towarzysze. Mamy tu więc konwersacje z innymi, podczas których możemy decydować o tym, co powiedzieć (a to wpływa na fabułę), jest eksploracja (przypominająca klasyczne jRPG), sekcje strzelankowe i turowe starcia.

Podczas sekcji strzelankowych wchodzimy w buty snajpera, eliminując przeciwników. Część z nich może np. patrolować teren nie zdając sobie sprawy z grożącego im niebezpieczeństwa, część natomiast jest w stanie atakować. Starcia turowe śledzimy natomiast z perspektywy pierwszej osoby, kierując celownikiem. Celować można w różne części ciała, co przekłada się na zadawane obrażenia. Istotne znaczenie ma też wówczas morale, które zużywane jest, gdy korzystamy z różnych umiejętności naszych podopiecznych, a jego wysokość zależy od podejmowanych decyzji. Jeśli je wymaksujemy, postać wejdzie w specjalny stan znacząco podnoszący potencjał bojowy postaci. Morale, warto dodać, ma też znaczenie poza walką. 

Wideo - Long Gone Days

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper