CrossCode

CrossCode

7,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
NS -
PC 7.0
PS4 6.0
XONE 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Radical Fish Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
21.09.2018
Europa:
21.09.2018
Producent:
Radical Fish Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
21.09.2018
Europa:
21.09.2018

CrossCode - opis gry

CrossCode to gra action-RPG wyprodukowana przez Radical Fish Games i wydana przez Deck13. Tytuł ukazał się na komputerach z systemami Windows, Linux i macOS oraz konsolach Xbox One i Nintendo Switch.

Akcja CrossCode rozgrywa się w dalszej przyszłości. W uniwersum wykreowanym przez studio Radical Fish Games niezwykłą popularnością cieszy się grą MMORPG zwana CrossWorlds. Posiada ona ciekawą cechę - mianowicie rozgrywa się w prawdziwym świecie, a konkretnie na księżycu, a w zabawie uczestniczą avatary żywych osób. Pewnego dnia dochodzi jednak do pewnych zawirowań. Otóż Lea, główna bohaterka i jeden z avatarów, nie może się wylogować z gry. Co gorsza, nie pamięta ona poprzednich sesji, a jakby tego było mało, przez błędy systemu stała się niemową, musząc porozumiewać się z innymi bez słów (z czasem jednak jej słownik się rozrasta). By spróbować poradzić sobie z amnezją, Lea próbuje przejść główny wątek CrossWorlds, czyli Track of the Ancients, w którym poznaje tajemnice dawnej cywilizacji. Jak deklarowano przed premiera, przejście gry może z powodzeniem zająć kilkadziesiąt godzin.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Radical Fish Games łączy cechy SNES-owych (japońskich) RPG-ów i action-adventure w stylu The Legend of Zelda. Walka odbywa się tu w czasie rzeczywistym, a co z tym idzie - przeciwnicy są widoczni w trakcie eksploracji. Jeśli będzie ich dużo i będą silni, otrzymamy wyższą notę, a wraz z nią więcej doświadczenia i lepszy loot. System rozwoju przypomina tu Sphere Grid z Final Fantasy X, pozwalając nam odblokowywać nowe umiejętności na specjalnej planszy.

Oprócz walki czekają nas też inne wyzwania, przede wszystkim łamigłówki, które niekiedy mogą postawić poprzeczkę dość wysoko. Warto wspomnieć, iż część z nich bywa opcjonalna, dając możliwość zdobycia cenniejszych przedmiotów. 

Wideo - CrossCode

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper