Cosmic Star Heroine

Cosmic Star Heroine

6,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 6.4
XONE -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Zeboyd Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
11.04.2017
Europa:
18.04.2017
Producent:
Zeboyd Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
11.04.2017
Europa:
18.04.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Cosmic Star Heroine (PS4)
7.5
Recenzja: Cosmic Star Heroine (PS4)
PS4

Cosmic Star Heroine - opis gry

Cosmic Star Heroine to gra RPG wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Zeboyd Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita. Jego produkcję sfinansowano na serwisie Kickstarter. Inspiracją dla twórców były takie gry jak Chrono Trigger czy seria Phantasy Star.

Główną bohaterką jest Alyssa L'Salle, agentka specjalna organizacji o nazwie Agency of Peace and Intelligence zlokalizowanej na planecie Araenu. Pewnego razu odkrywa ona intrygę, która zagraża nie tylko planecie, ale także całej galaktyce. Niestety, dotychczasowi przełożeni bynajmniej nie zamierzają jej wręczać za to medalu. Przeciwnie - Alyssa staje się rychło wyjęta spod prawa. Chcąc uratować galaktykę wchodzi ona w konflikt z każdą liczącą się siłą.

Cosmic Star Heroine przywodzi na myśl klasyczne japońskie RPG z ery 16-bitowych sprzętów. Główną inspiracją twórców były kultowe pozycje takie jak Chrono Trigger oraz seria Phantasy Star. System walki dla przykładu inspiruje się tą pierwszą grą. Przeciwnicy widoczni są podczas eksploracji (możemy ich niekiedy ominąć korzystając z umiejętności skradania się), a w razie kontaktu nie przenosimy się na specjalnie wydzielone pole bitwy - starcie toczy się dokładnie tam, gdzie spotkaliśmy nieprzyjaciół.

Alyssa nie jest jedyną grywalną postacią. Z czasem pojawiają się też inni. Różnią się oni bronią oraz umiejętnościami, co wprowadza nieco urozmaicenia do walk. Ale to nie wszystko. Poza tym warto zwrócić uwagę, że nie ma tu MP. Żeby odpalić niektóre umiejętności, musimy je najpierw ‘naładować’ używając komendy Defend. Co więcej, na uwagę zasługuje także wskaźnik Hyper, który zapełnia się po każdej turze. Gdy już się naładuje, nasi podopieczni wchodzą w specjalny stan, podczas którego zadają większe obrażenia.

Podczas rozgrywki dysponujemy też własnym statkiem kosmicznym, który można rozbudowywać, oraz odwiedzamy inne zakątki galaktyki. Łącznie są to trzy planety.

Do wyboru są cztery stopnie trudności: Tourist, Agent, Heroine oraz Super-Spy.

Wideo - Cosmic Star Heroine

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper