Lionheart

Lionheart

7,9
11 oceny

Ocena wg platformy:

AMIGA 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Thalion Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993
Producent:
Thalion Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993

Lionheart - opis gry

Lionheart to dwuwymiarowy action-platformer wyprodukowany i wydany przez niemieckie studio studio Thalion Software na komputery Amiga. Gra zyskała po premierze grono wiernych fanów, jednak dla Thalion była łabędzim śpiewem - rok po jej wydaniu Niemcy zwinęli interes.

Lionheart w założeniach twórców miał być eksperymentem. Celem było sprawdzenie, czy na Amidze jest wciąż miejsce na gry zręcznościowej wysokiej jakości. O ile pod względem komercyjnym projekt nie wypalił przegrywając z rozpasanym piractwem i przyczyniając się do zamknięcia studia, tak pewne grono graczy doceniło starania Thalion.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gra pozwala nam się wcielić w postać wojownika Valdyna, którego szczególną cechą jest to, że posiada twarz drapieżnego kota. Wywodzi się on z ludu podobnych sobie i pewnego dnia na jego barki spada zadanie odbicia tytułowego Lionhearta, ważnego symbolu dla "kotoludzi", który został skradziony przez czarnoksiężnika o imieniu Norka. Valdyn ma jednak jeszcze prywatne porachunki z antagonistą - ten zamienił bowiem w kamień jego żonę.

 

Pod względem rozgrywki Lionheart przywodzi na myśl niektóre klasyczne produkcje Konami czy Capcom. Mamy tu do czynienia ze scrollowanym platformerem, który silny nacisk kładzie na walkę. Valdyn ma do dyspozycji krótki miecz oraz kilka różnych ataków wykonywanych po wciśnięciu kierunku i przycisku odpowiedzialnego za atak.

 

Poza walką musimy też często omijać przeróżne przeszkody. Główny bohater w trakcie swojej podróży odwiedzi wiele fantastycznych miejscówek robiących wrażenie stylem graficznym. Na swojej drodze znajdzie nie tylko lecznice mikstury, ale również loga Thalion wydłużające pasek z energią oraz ‘dopałki’ zwiększające siłę uderzeń. Same poziomy są przeważnie liniowe. Przeważnie, bo w kilku miejscach możemy sami wybrać odpowiadającą nam ścieżkę. Niektóre z nich zwieńczone są starciem z bossem.

 

Oprócz tradycyjnych leveli Valdyn dosiada też swojego smoka, jednak sekcje te powszechnie uchodziły za najsłabsze w grze.

Wideo - Lionheart

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper