Shadow of the Beast (1989)

Shadow of the Beast (1989)

7,8
25 oceny

Ocena wg platformy:

SMD 6.6
SMS -
AMIGA 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Reflections
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
1989
Europa:
1989
Producent:
Reflections
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
1989
Europa:
1989

Shadow of the Beast (1989) - opis gry

Shadow of the Beast to scrollowany platformer wyprodukowany przez brytyjskie studio Reflections (twórców serii Driver) i wydany przez Psygnosis. Gra ukazała się m.in. na Amigę, Sege Mega Drive i Sege Master System. Wersję na ten pierwszy sprzęt sprzedawano po bardzo wysokiej jak na swoje czasy cenie 35 funtów.

Gracz wciela się tu w postać Aarbrona, gościa, który jeszcze jako mały chłopiec zostaje porwany przez kapłana niejakiego Beast Lorda Maletotha. Protagonista w niewoli traci własną wolę i sam zostaje przemieniony w potwornego sługę, ale pewnego dnia zachodzi w nim przemiana gdy widzi rytualne zabójstwo człowieka, który okazuje się jego ojcem. Za sprawą tego incydentu do Aarbrona powracają wcześniej wyparte wspomnienia i postanawia on dokonać zemsty na swoich oprawcach.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W kwestii rozgrywki w Shadow of the Beast mamy do czynienia z dwuwymiarowym, scrollowanym action-platformerem. Aarbron przedziera się przez różne lokacje walcząc z napotkanymi przeciwnikami, omijając pułapki, zbierając klucze i szukając przełączników otwierających dostęp do nowych miejscówek. Nasz podopieczny posiada kilka umiejętności - potrafi kucać, skakać oraz atakować na dwa sposoby (ręką  i nogą). Większość przeciwników ginie od jednego celnego ciosu (nie wliczając bossów), lecz timing musi być odpowiedni. O stanie zdrowia Aarbrona informują punkty, które możemy uzupełnić zbierając odpowiednie przedmioty (może być ich maksymalnie dwanaści), dodać jednak przy tym trzeba, że życie jest tylko jedno, toteż poziom trudności nie należy do niskich (w wersji na Mega Drive został dodatkowo podkręcony).

 

Shadow of the Beast spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy, co zaowocowało powstaniem jeszcze dwóch kontynuacji. Na PlayStation 4 zapowiedziano poza tym remake, czy też -- jak to się określa -- “reimaginację”.

Wideo - Shadow of the Beast (1989)

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper