Walker

Walker

7,8
26 oceny

Ocena wg platformy:

AMIGA 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
DMA Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993
Producent:
DMA Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993

Walker - opis gry

Walker to scrollowana strzelanina wyprodukowana przez studio DMA Design, twórców serii GTA, i wydana przez Psygnosis na komputery Amiga. Tytuł pozwalał graczom przejąć kontrolę nad wielkim robotem, który walczył w różnych epokach historycznych.

Gra nie posiada żadnych szczególnych założeń fabularnych. Cel jest jeden - przejmując kontrolę nad wielkim robotem AG-9 (zwanym też po prostu Walker) podróżujemy po różnych epokach historycznych próbując wyeliminować wszystko, co staje nam na drodze.

 

Epoki są cztery. Chronologicznie rzecz biorąc są to nazistowskie Niemcy z 1944 roku, Bliski Wschód z lat 90., Los Angeles z 2019 roku i bliżej niesprecyzowane miejsce w bliżej niesprecyzowanej (choć dalekiej) przyszłości. Do wyboru mamy dwa poziomy trudności - Easy oraz Arcade. Ten drugi nie tylko jest trudniejszy, ale także umożliwia zobaczenie wszystkich leveli przygotowanych przez twórców. Na Easy nasze zmagania kończą się zaledwie po dwóch planszach.

 

W odróżnieniu od większości side-scrollerów tutaj poruszamy się idąc w lewo, a nie w prawo. Do sterowania używamy klawiatury i myszy - klawiaturą sterujemy robotem, a myszą celujemy (na ekranie widoczny jest celownik) i strzelamy. W przeważającej większości przypadków naszymi przeciwnikami są licznie występujący żołnierze piechoty, ale niekiedy natrafiamy również na poważniejsze przeszkody (na końcu każdego etapu walczymy też z bossem). O czym warto pamiętać, karabiny Walkera mogą się przegrzać w związku z czym musimy odczekać kilka sekund aż wrócą one do pełnej sprawności. Te kilka sekund może zadecydować niekiedy o naszym być lub nie być.

Wideo - Walker

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper