Walker

Walker

7,7
29 oceny

Ocena wg platformy:

AMIGA 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
DMA Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993
Producent:
DMA Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993

Walker - opis gry

Walker to scrollowana strzelanina wyprodukowana przez studio DMA Design, twórców serii GTA, i wydana przez Psygnosis na komputery Amiga. Tytuł pozwalał graczom przejąć kontrolę nad wielkim robotem, który walczył w różnych epokach historycznych.

Gra nie posiada żadnych szczególnych założeń fabularnych. Cel jest jeden - przejmując kontrolę nad wielkim robotem AG-9 (zwanym też po prostu Walker) podróżujemy po różnych epokach historycznych próbując wyeliminować wszystko, co staje nam na drodze.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Epoki są cztery. Chronologicznie rzecz biorąc są to nazistowskie Niemcy z 1944 roku, Bliski Wschód z lat 90., Los Angeles z 2019 roku i bliżej niesprecyzowane miejsce w bliżej niesprecyzowanej (choć dalekiej) przyszłości. Do wyboru mamy dwa poziomy trudności - Easy oraz Arcade. Ten drugi nie tylko jest trudniejszy, ale także umożliwia zobaczenie wszystkich leveli przygotowanych przez twórców. Na Easy nasze zmagania kończą się zaledwie po dwóch planszach.

 

W odróżnieniu od większości side-scrollerów tutaj poruszamy się idąc w lewo, a nie w prawo. Do sterowania używamy klawiatury i myszy - klawiaturą sterujemy robotem, a myszą celujemy (na ekranie widoczny jest celownik) i strzelamy. W przeważającej większości przypadków naszymi przeciwnikami są licznie występujący żołnierze piechoty, ale niekiedy natrafiamy również na poważniejsze przeszkody (na końcu każdego etapu walczymy też z bossem). O czym warto pamiętać, karabiny Walkera mogą się przegrzać w związku z czym musimy odczekać kilka sekund aż wrócą one do pełnej sprawności. Te kilka sekund może zadecydować niekiedy o naszym być lub nie być.

Wideo - Walker

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper