Jungle Strike

Jungle Strike

7,9
31 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.2
SNES 8.7
SMD 8.0
AMIGA 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
1995
Europa:
1995
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
1995
Europa:
1995

Jungle Strike - opis gry

Jungle Strike to strzelanina wyprodukowana i wydana przez Electronic Arts na różne platformy, między innymi Mega Drive, SNES, PC oraz Amiga (za niektóre porty odpowiadali inni developerzy). Gra była sequelem Desert Strike: Return to the Gulf i tym samym drugą odsłoną serii Strike.

Gra jest bezpośrednią kontynuacją Desert Strike. Ibn Kilbaba, syn antagonisty z pierwszej części, który został  zlikwidowany przez siły Stanów Zjednoczonych (czyt. przez nas), postanawia się zemścić za śmierć ojca. Zagrożenie jest poważne - Kilbaba junior nie tylko ma do dyspozycji wielkie pieniądze, ale także skradzione ładunki nuklearne. Jakby tego było mało, postanawia też połączyć siły z niejakim Carlosem Ortegą, południowoamerykańskim bossem narkotykowym.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Formuła rozgrywki nie uległa zmianie. Wcielamy się w pilota samotnego helikoptera Comanche (lub jakiejś innej maszyny), który daje odpór przeważającym siłom Kilbaby i Ortegi. Wydarzenia przedstawia izometryczna kamera zawieszona nad miejscem akcji. Gra podzielona jest na levele, a te z kolei składają się z misji polegających głównie na niszczeniu celów nieprzyjaciela lub ratowaniu zakładników. Do maszyny, którą sterujemy, możną podpiąć różne bronie. Im są jednak potężniejsze, tym mniej możemy ich zabrać.

 

Maszyny dysponują pancerzem, który umożliwia przetrwanie pewnej liczby celnych ataków ze strony przeciwnika. W zmaganiach pomagają znalezione tu i ówdzie dopałki naprawiające uszkodzenia. Tak jak w Desert Strike, w sequelu także pojawia się patent z paliwem, którego ilość nie jest nieograniczona, co wymusza możliwie jak najefektywniejsze działanie. Gdzieniegdzie możemy wprawdzie znaleźć baryłki ‘regenerujące’ jego stan, ale generalnie rzecz biorąc nie ma ich na tyle dużo byśmy czuli się komfortowo.

Wideo - Jungle Strike

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper