Ruff 'n' Tumble

Ruff 'n' Tumble

7,8
18 oceny

Ocena wg platformy:

AMIGA 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Wunderkind
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
19 godzin
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994
Producent:
Wunderkind
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
19 godzin
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994

Ruff 'n' Tumble - opis gry

Ruff ‘n’ Tumble to gra zręcznościowa typu run and gun wyprodukowana przez studio Wunderkind i wydana przez Renegade na komputery Amiga. Tytuł ukazał się w 1994 roku zgarniając przychylne opinie ze strony graczy i mediów branżowych.

Głównym bohaterem gry jest chłopiec Ruff Rogers, który pewnego dnia podczas zabawy w parku wpada do króliczej nory i przenosi się do tajemniczej krainy. Rządzi nią tyran, niejaki Dr. Destiny, wraz ze swoją armią robotów. Ruff ma podwójne zadania - obalić jego rządy oraz przy okazji odzyskać utraconą kolekcję marmurowych kulek, które rozpierzchły się na wszystkie strony świata.

Pod względem rozgrywki Ruff ‘n’ Tumble przypomina sporo konsolowych produkcji z gatunku run and gun. Nasz podopieczny odwiedza cztery unikalne światy - las, kopalnię, fabrykę, w której powstają roboty dyktatora, oraz jego zamek. Każdy ze specyficznymi dla siebie pułapkami i przeciwnikami. W odróżnieniu jednak od wielu podobnych gier tutaj zadanie nie sprowadza się do przebrnięcia przez cały poziom i wytrzebienia wszystkiego, co stoi na naszej drodze - Ruff musi przede wszystkim znaleźć wspomniane kulki. Są ich trzy rodzaje - czerwone, zielone i niebieskie. Niektóre są dobrze schowane, niektóre niekoniecznie, a dostępu do innych mogą strzec silni przeciwnicy. Po zgarnięciu wszystkich znajdziek otwiera się droga do wyjścia i możemy kontynuować zmagania. Niekiedy ‘proces’ ten urozmaicony jest starciem z bossem.

Ruff posiada standardową pukawkę, którą można zmodyfikować znajdowanymi w trakcie zmagań dopałkami: laserami, rakietami czy miotaczami ognia. Wszystkie bywają przydatne dając radochę z rozpirzania pomiotów głównego złego.

Wideo - Ruff 'n' Tumble

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper