Lego Builder’s Journey

Lego Builder’s Journey

7,6
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.6
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Light Brick
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
19.12.2019
Europa:
19.12.2019
Producent:
Light Brick
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
19.12.2019
Europa:
19.12.2019

Lego Builder’s Journey - opis gry

Lego Builder’s Journey to gra logiczna wyprodukowana i wydana przez studio Light Brick. Tytuł ukazał się najpierw na urządzeniach przenośnych z systemem iOS, gdzie był dostępny w ramach usługi Apple Arcade, a potem trafił też na Nintendo Switch i PC.

Założenia rozgrywki w Lego Builder’s Journey są proste. W produkcji Light Brick przenosimy się na niewielką planszę przypominającą dioramę (zwykle są to otwarte przestrzenie, jeśli tak można je nazwać) typu górski szlak, plaża, las (odwiedzamy też jednak zamknięte pomieszczenia), a naszym zadaniem jest pokierować Lego-ludkiem tak, by przeprowadzić go z punktu A do punktu B.

Zabawa, jak wspomniano, sprowadza się do znalezienia przejścia, które pozwoli naszej postaci przedostać się do swojego ojca (gra, warto w tym miejscu dodać, posiada fabułę). W tym celu musimy budować przejścia, mając do dyspozycji ograniczoną liczbę klocków, z których musimy zrobić jak najlepszy użytek. Korzystając z ekranu dotykowego, klocki możemy wybierać z dostępnej puli, obracać nimi, umieszczać je w pożądanym miejscu lub odrzucać. Przykładowe łamigłówki mogą od nas wymagać np. zbudowania mostu nad rozpadliną czy rozstawienia klocków mających umożliwić przejście nad bagnem zanim się w nim zapadną.

Wzorem innych gier logicznych łamigłówki z początku są proste i pozwalają się wdrożyć w rozgrywkę, z czasem jednak stopień trudności wzrasta, stawiając przed nami bardziej wyszukane wyzwania (i wprowadzając też nowe gameplayowe rozwiązania, jak woda niosąca klocki czy słabo oświetlone pomieszczenia). Co warto w tym kontekście dodać, Lego Builder’s Journey pozwala nam radzić sobie z zagadkami najrozmaitszymi metodami. Sposobów na przejście planszy jest tu bowiem wiele.

Wideo - Lego Builder’s Journey

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper