Terra Nil

Terra Nil

8,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Free Lives
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Symulacja
Premiery
Świat:
28.03.2023
Europa:
28.03.2023
Producent:
Free Lives
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Symulacja
Premiery
Świat:
28.03.2023
Europa:
28.03.2023

Recenzja redakcji

Terra Nil
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.0
Terra Nil – recenzja gry. Z dużej chmury mały deszcz
NS PC MOBILE

Terra Nil - opis gry

Terra Nil to gra strategiczna wyprodukowana przez studio Free Lives i wydana przez Devolver Digital. Tytuł ukazał się na komputerach. Jego rozgrywka polegała na budowaniu i stopniowym rozbudowywaniu ekosystemu.

Rozgrywka - Terra Nil

Dalsza część tekstu pod wideo

Założenia Terra Nil są proste. Naszym zadaniem jest przywrócić życie na zrujnowanej Ziemi opuszczonej przez ludzkość w dalekiej przeszłości, do czego używamy pozwalających terraformować jej powierzchnię.

Kampania gry składa się z szeregu leveli, lecz schemat rozgrywki jest z grubsza ten sam. Zaczynamy na pustkowiu, w które należy tchnąć życie. W tym celu tworzymy np. turbiny wiatrowe czy zbiorniki wodne, stawiamy obiekty, które pozwolą pomóc skażonej glebie, dzięki czemu będą mogły wyrosnąć na niej rośliny. Po wykonaniu tej podstawowej pracy, tj. oczyszczeniu powietrza i położeniu podwalin pod przyszły rozwój, możemy przejść do kolejnych etapów: zazieleniania mapy i rozbudowy infrastruktury (wraz z możliwością dodawania pojazdów).

Gra oddaje nam do dyspozycji różnorakie pojazdy, obiekty czy narzędzia, a ich użycie wiąże się z kosztami i koniecznością posiadania waluty. Generalnie im bardziej użyteczne narzędzie, tym bardziej musimy się wykosztować, a dbanie o budżet jest jednym z dwóch największych wyzwań w trakcie rozgrywki. Drugie to stworzenie funkcjonujących ekosystemów.

Dla osób, którym nie w smak planowanie wydatków, twórcy przygotowali tryb Zen, tutejszy odpowiednik trybu swobodnego z innych tego typu strategii.

Wideo - Terra Nil

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper