Florence

Florence

7,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.5
PC 7.3
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mountains
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
14.02.2018
Europa:
14.02.2018
Producent:
Mountains
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
14.02.2018
Europa:
14.02.2018

Florence - opis gry

Florence to gra przygodowa wyprodukowana przez niezależne studio Mountains i wydana przez Annapurna Interactive. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach przenośnych, a później trafił też na komputery i konsolę Nintendo Switch.

Główną bohaterką gry jest tytułowa Florence Yeoh, 25-letnia kobieta, która na samym początku opowieści ma wrażenie, że zabrnęła w swoim życiu w ślepy zaułek. Florence coraz bardziej doskwiera monotonia codzienności, rutyna, na którą składa się praca, sen i rozrywka ograniczająca się do przeglądania mediów społecznościowych w wolnych chwilach. Punktem wyjścia do zmian jest dzień, w którym bohaterce niespodziewanie pada telefon. Bardziej otwarta na bodźce z zewnątrz słyszy wiolonczelę, za której dźwiękiem postanawia z ciekawości podążać. W ten sposób poznaje Krisza, ulicznego artystę. Wkrótce oboje stają się parą.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja studia Mountains przedstawia historię związku między Florence a Krishem, który ukazany jest nie tylko poprzez cutscenki, ale też gameplay. Opowieść składa się w sumie z sześciu aktów i dwudziestu rozdziałów. Nie mamy tu jednak do czynienia z grą w pełnym tego słowa znaczeniu, ale raczej z interaktywną opowieścią. Rozgrywka, jeśli tak ją w tym przypadku określić, przybiera tu formę rozmaitych (prostych) minigierek, w trakcie których bohaterka wykonuje wiele ‘życiowych’ czynności: myje zęby, gotuje, kieruje się dźwiękiem wiolonczeli celem dotarcia do Krisha, sprząta swoje mieszkanie, pakuje rzeczy itd.

Florence jest grą bardzo krótką. Całość da się mianowicie ukończyć w mniej więcej pół godziny. Poza głównym wątkiem tytuł nie oferuje też dodatkowych wariantów rozgrywki.

Wideo - Florence

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper