Monument Valley 2

Monument Valley 2

7,0
7 oceny

Ocena wg platformy:

Mobile 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ustwo Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
05.06.2017
Europa:
05.06.2017
Producent:
Ustwo Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
05.06.2017
Europa:
05.06.2017

Monument Valley 2 - opis gry

Monument Valley 2 to gra logiczna wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Ustwo Games. Tytuł, podobnie jak pierwsza cześć, ukazał się na urządzeniach przenośnych (z systemem iOS i Android).

Monument Valley 2 to kontynuacja popularnej gry logicznej z 2014 roku, w którą przez trzy lata zagrało ponad trzydzieści milionów osób. ‘Dwójka’ czerpie inspiracje z podobnych źródeł co oryginał: prac holenderskiego artysty M.C. Eschera, japońskich drzeworytów mokuhanga, minimalistycznego rzeźbiarstwa itd. Produkcja Ustwo Games często była też porównywana z serią Echochrome, która dostępna była na sprzętach Sony.

Monument Valley 2 to kontynuacja, ale nie bezpośrednia. Druga odsłona cyklu opowiada zupełnie nową historię, koncentrując się na perypetiach Ro i jej córki. Obie bohaterki wyruszają w podróż, której powód i cel poznajemy w trakcie (generalnie rzecz biorąc głównym motywem jest jednak dojrzewanie). Fabuła jest minimalistyczna, ale w odróżnieniu od pierwowzoru gra informuje nas o ważnych kwestiach w bardziej bezpośredni sposób.
Choć względem pierwowzoru opowieść jest zupełnie nowa, rozgrywka bazuje na podobnych rozwiązaniach. Podobnie jak miało miejsce w Echochrome, nasza postać musi przejść z punktu A do punktu B planszy. Największym novum jest obecność drugiej postaci podczas rozgrywki, a dwie bohaterki muszą niekiedy współpracować, by sprostać wyzwaniom. Wraz z postępami pojawiają się nowe patenty urozmaicają zabawę, choć zasadniczo rzecz polega na takim manipulowaniu otoczeniem, by stworzyć dla siebie przejście.

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku pierwowzoru, do Monument Valley 2 udostępniano po premierze rozszerzenia (samą 'podstawkę' można było ukończyć w mniej więcej godzinę).

Wideo - Monument Valley 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper