Jak 3

Jak 3

8,2
170 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.6
PS2 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Naughty Dog Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
09.11.2004
Europa:
26.11.2004
Polska:
03.12.2004
Producent:
Naughty Dog Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
09.11.2004
Europa:
26.11.2004
Polska:
03.12.2004

Jak 3 - opis gry

Jak 3 to trójwymiarowa gra platformowa wyprodukowana przez studio Naughty Dog i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation 2. “Trójka” była bezpośrednią kontynuacją części drugiej.

Akcja Jaka 3 toczy się rok po wydarzeniach ukazanych w części drugiej, gdzie tytułowy bohater wraz ze swoim kompanem Daxterem uratował Haven City od zagrożenia ze strony Kora, lidera rasy Metal Head. Niestety, szczęście trwa krótko. Miasto wciąż jest wstrząsane przez walki różnych frakcji, a mieszkańcy obwiniają za to Jaka, w którym widzą piątą kolumnę. Wkrótce, po niespodziewanym ataku niedawnych przeciwników na pałac, główny bohater zostaje skazany na banicję i wysłany do Wasteland, wielkiego pustynnego obszaru - niezamieszkanego i kompletnie niezdatnego do życia.

 

Jak 3 to platformówka, ale pojawiają się w nim również inne elementy rozgrywki, jak prowadzenie pojazdów (latających, jeżdżących) czy strzelaniny. Strukturę gry oparto na misjach, które wymagają od nas różnych rzeczy: zlikwidowania konkretnego przeciwnika, dotarcia we wskazane miejsce lub rozwiązania zagadki. Niektóre zadania musimy zaliczyć mieszcząc się w granicach czasowych, ale poza tym twórcy zaoferowali sporą dozę swobody. Czasami -- dla dalszego urozmaicenia -- pokierujemy też Daxterem.

 

Gameplay doczekał się pewnych usprawnień względem “dwójki”. Jak ma np. wciąż cztery bronie do dyspozycji, ale ich modyfikacje zwiększają wachlarz jego możliwości. Co więcej, oprócz mrocznej formy (Dark) głównego bohatera przedstawiono tym razem także formę przeciwną (Light), która dostarcza dodatkowych zdolności obronnych.

 

Po ukończeniu głównego wątku gracze otrzymują dostęp do trybu Hero Mode, w którym można zaliczyć grę jeszcze raz na wyższym poziomie trudności, z odblokowanymi cheatami (nieśmiertelność, lustrzane odbicie świata) i innymi rzeczami. Hero Mode umożliwia również zebranie 600 orbów, jeśli komuś nie udało się to za pierwszym podejściem.

Wideo - Jak 3

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper