Homefront

Homefront

Ocena wg platformy:

PC 6.7
PS3 6.0
X360 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kaos Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
32
Premiery
Świat:
15.03.2011
Europa:
18.03.2011
Polska:
18.03.2011
Producent:
Kaos Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
32
Premiery
Świat:
15.03.2011
Europa:
18.03.2011
Polska:
18.03.2011

Recenzja redakcji

Recenzja: Homefront (PS3)
6.5
Recenzja: Homefront (PS3)

Homefront - opis gry

Homefront to pierwszoosobowa strzelanina stworzona przez studio Kaos Studios i wydana przez THQ w marcu 2011 roku na PC i konsole PlayStation 3 i Xboksa 360. Autorem scenariusza do gry jest C.J. Kershner, a całość działa na znanym z serii Gears of War silniku Unreal Engine 3.

Akcja Homefront rozgrywa się na terenie USA w roku 2027. Korea Północna zaatakowała Stany Zjednoczone w momencie, gdy te pogrążone były w największym kryzysie gospodarczym na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Drastycznie rosnące ceny paliwa wywołane realnymi konfliktami na Bliskim Wschodzie nie tylko doprowadzają do tragicznych spadków na światowych giełdach, ale także pozwalają Kim Dżong Unowi najechać i ostatecznie podbić USA. Doszło do fikcyjnego zjednoczenia państwa koreańskiego, dzięki czemu koreańska armia wysłana w bój była nie tylko liczebna, ale i doskonale wyposażona. Wystarczyły tylko dwadzieścia cztery miesiące, by Stany Zjednoczone zostały zdobyte, a większa część sił tego kraju przeszła do partyzantki. Gracz wciela się w rolę byłego pilota armii USA, Roberta Jackobsa.

Rozgrywka w Homefront mocno przypomina tytuły z serii Call of Duty, a twórcy nie starali się nawet, aby ich tytuł był specjalnie oryginalny pod tym względem. Gra jest zatem liniowa i bardzo mocno oskryptowana, jednak dzięki temu, że droga do celu jest tylko jedna, gracz bierze udział w wyreżyserowanych akcjach, zazwyczaj ubarwionych potężnymi eksplozjami. Standardowo w tego typu produkcjach gracz może sterować pojazdami - najczęściej jest to bezzałogowy Goliat, mały czołg, który nieraz ratuje nas z poważnych tarapatów. Produkcja Kaos Studios wyróżnia się dopracowanym trybem wieloosobowym. Do wyboru mamy dwa tryby zabawy: Drużynowy Deathmatch oraz Terytorium pod Kontrolą. Mapy mieszczą maksymalnie do trzydziestu dwóch graczy.

Pod względem oprawy graficznej, Homefront prezentuje się przeciętnie. Większość miejscówek jest uboga w szczegóły, tekstury nie porażają jakością, a i horyzont zaskakująco szybko się kończy. Niektóre widoki zapadają jednak w pamięć, np. etap na moście Golden Gate rozgrywający się na tle zachodzącego słońca. Muzykę stworzył Matthew Harwood, który z powodzeniem naśladuje styl słynnego Hansa Zimmera.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Homefront

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper