Call of Duty 4: Modern Warfare

Call of Duty 4: Modern Warfare

8,4
646 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.4
PS3 8.3
X360 8.5
Wii 7.8
DS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Infinity Ward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
06.11.2007
Europa:
09.11.2007
Polska:
09.11.2007
Producent:
Infinity Ward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
06.11.2007
Europa:
09.11.2007
Polska:
09.11.2007

Call of Duty 4: Modern Warfare - opis gry

Call of Duty 4: Modern Warfare to strzelanina z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Infinity Ward i wydana przez Activision Blizzard w listopadzie 2007 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Ukazały się również wersje na konsole Nintendo, są to jednak edycje zubożone względem Modern Warfare na PS3/X360.

Produkcja Infinity Ward przenosi gracza do alternatywnego roku 2011, gdzie wojna domowa w Rosji podzieliła kraj na zwolenników rządu i ultranacjonalistów, którzy pragną wskrzesić potęgę Związku Radzieckiego. Przywódca grupy separatystów, Khaled Al-Asad, poszerza swoje wpływy w pewnym mały kraju na Bliskim Wschodzie, nawołując do antyzachodniego powstania. Stany Zjednoczone nie zamierzają biernie przyglądać się działaniom Al-Asada i wysyłają grupę komandosów, która ma za zadanie pojmać lub zlikwidować Khaleda.

Powrót serii w ręce Infinity Ward i pojawienie się Call of Duty 4: Modern Warfare to nie tylko nowe realia, lecz także tytuł, który przez wielu fanów serii uznawany jest za najlepszy w historii marki. Jako żołnierz Marines i Anglik z S.A.S, gracz rzucany jest po całym świecie w towarzystwie efektownych skryptów, dynamicznej akcji i twistów fabularnych. CoD 4 to także narodziny kultowego dla wielu i kopiowanego do dzisiaj multiplayera: system levelowania, Prestiże, perki, kustomizacja broni, wsparcie maszyn latających po wykonaniu killstreaków, tworzenia własnych klas i setki wyzwań ustanowiły nowy standard w produkcjach z tego gatunku.

Wykonanie techniczne Modern Warfare 4 nawet dziś robi spore wrażenie. Efektowne skrypty, filmowy feeling, wspierane są przez różnorodne, realistyczne środowiska. O oprawę muzyczną zadbał tym razem hollywoodzki kompozytor muzyki filmowej, Harry Gregson-Williams.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Call of Duty 4: Modern Warfare

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (49)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper