Harry Potter: Hogwarts Mystery

Harry Potter: Hogwarts Mystery

4,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

Mobile 4.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Jam City
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
25.04.2018
Europa:
25.04.2018
Producent:
Jam City
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
25.04.2018
Europa:
25.04.2018

Harry Potter: Hogwarts Mystery - opis gry

Harry Potter: Hogwarts Mystery to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Jam City i wydana przez Warner Bros. Tytuł ukazał się tylko na urządzeniach przenośnych z systemami iOS oraz Android.

Akcja produkcji Jam City rozgrywa się na wiele lat przed wydarzeniami ukazanymi w książkach J.K. Rowling. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci, decydując o takich kwestiach jak płeć oraz wygląd (jeśli chodzi o to drugie, nasze możliwości są jednak na początku dość ograniczone). Następnie trafiamy do Hogwartu, znanej szkoły dla czarnoksiężników, gdzie próbujemy funkcjonować jako zwyczajny uczeń/uczennica. Niestety, inni utrudniają nam odgrywanie tej roli, czego powodem jest fakt, iż jesteśmy bratem/siostrą pewnej osoby, która swego czasu wsławiła się czynieniem psot, po czym zniknęła bez śladu.

Harry Potter: Hogwarts Mystery to gra, która pozwala nam żyć życiem ucznia szkoły magii. Główny wątek podzielony jest na pewną liczbę rozdziałów, w trakcie których wykonywać musimy rozmaite zadania, np. porozmawiać z kimś o jakiejś książce lub wziąć udział w lekcjach. Za wykonanie wytycznych otrzymujemy doświadczenie, klejnoty, pieniądze oraz energię. Na uwagę zasługuje zwłaszcza ta ostatnia. Wszystko bowiem, co robimy, wymaga posiadania określonej ilości energii. Jeśli jej nie mamy, musimy odczekać pewien czas aż się zregeneruje lub kupić klejnoty (możemy na nie wydać prawdziwe pieniądze).

Przed premierą gra promowana była jako RPG, lecz w rzeczywistości nie ma ona wiele wspólnego z tym gatunkiem. Bliżej jej do powieści graficznej. Nasza ingerencja podczas rozgrywki sprowadza się przede wszystkim do klikania i wybierania odpowiedzi, np. gdy musimy podjąć decyzję, czy rozwinąć znajomość z jakąś osobą.

Wideo - Harry Potter: Hogwarts Mystery

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych