Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

6,4
40 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.5
PSP 6.6
DS 8.0
PS2 6.7
XBOX 8.0
GC 7.0
GBA 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA UK
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
08.11.2005
Europa:
11.11.2005
Polska:
11.11.2005
Producent:
EA UK
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
08.11.2005
Europa:
11.11.2005
Polska:
11.11.2005

Harry Potter and the Goblet of Fire - opis gry

Harry Potter and the Goblet of Fire to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 2, Xbox, GameCube, Nintendo DS, Game Boy Advance i PlayStation Portable.

Produkcja Electronic Arts powstała na podstawie filmu o tej samej nazwie, który w Polsce wyświetlany był pod tytułem “Harry Potter i Czara Ognia”. I gra, i film opowiadają o czwartym roku głównego bohatera w Hogwarcie, szkole magii. Tym razem opowieść kręci się wokół tak zwanego Turnieju Trójmagicznego. Harry, choć teoretycznie jest za młody, by zostać jego uczestnikiem, zostaje mimo wszystko wybrany przez tytułową Czarę Ognia, aby wziąć w zmaganiach. Jak do tego doszło? Nie wiadomo, choć najprawdopodobniej nazwisko Harry’ego wrzucił do Czary ktoś, kto nie pała doń szczególną sympatią.

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie od poprzednich odsłon serii. Słowem, mamy tu do czynienia z grą action-adventure z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Jeśli chodzi o jej strukturę, mamy tu do czynienia z podziałem na levele, a nie bardziej otwartym światem. Podczas rozgrywki wchodzimy w buty trzech postaci, nie tylko Harry’ego, ale też Rona i Hermiony. Wspomniana trójka musi ze sobą współpracować, by sprostać najróżniejszym wyzwaniom. Mogą one dla przykładu polegać na przesunięciu jakiegoś wyjątkowo ciężkiego przedmiotu lub pokonaniu przeciwnika. W tym kontekście warto wspomnieć, że zaklęcia bohaterów da się łączyć, aby otrzymać lepszy efekt. Gra, warto też dodać, posiada tryb multiplayer. Oprócz eksploracji i walki nie brakuje tu również innych atrakcji, jak pływania czy latania na miotle.

W grze zaimplementowano prosty system rozwoju. Pod koniec każdego levelu możemy kupić specjalne karty pozwalające rozwijać umiejętności. 

Wideo - Harry Potter and the Goblet of Fire

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper