Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

6,2
57 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.3
PS3 6.4
X360 7.0
Wii 7.0
PSP 4.4
DS 8.0
PS2 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Bright Light
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12.5 godzin
Premiery
Świat:
26.06.2007
Europa:
29.06.2007
Polska:
29.06.2007
Producent:
EA Bright Light
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12.5 godzin
Premiery
Świat:
26.06.2007
Europa:
29.06.2007
Polska:
29.06.2007

Harry Potter and the Order of the Phoenix - opis gry

Harry Potter and the Order of the Phoenix to przygodowa gra akcji na licencji filmu pod tym samym tytułem wyprodukowana przez EA Bright Light Studio i wydana przez Electronic Arts w czerwcu 2007 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Ukazały się również wersje na konsole Wii, DS, PSP i PS2, lecz są znacznie zubożone względem Order of the Phoenix na PS3 i X360.

Cała historia zaczyna się gdy Harry jest zmuszony użyć magii poza szkołą, a przyczyną jest nagły atak dementorów. Na domiar złego w pobliżu pałętał się zwykły człowiek. Gdy cały świat dowiaduje się o mocy bohatera, dalsza edukacja Harry'ego w Hogwarcie stoi pod znakiem zapytania. Na szczęście w odpowiednim momencie, podczas przesłuchania w Ministerstwie Magii, pojawia się profesor Dumbledore i łagodzi całą sytuację. Gdy Harry wraca do szkoły na piąty rok nauki nikt nie ma powodów do radości, a to ze względu na nowego nauczyciela obrony przed czarną magią - Dolores Umbridge. Wszyscy uczniowie nie przepadają za nowym belfrem, a szczególnie Harry. W międzyczasie w siłę rośnie ten, który protagonisty nienawidzi najbardziej - Voldemort.. Ministerstwo Magii uważa to za nonsens, jednak Harry wie lepiej i nie ma zamiaru się poddawać.


 

W porównaniu ze starszymi odsłonami, w Harry Potter and the Order of the Phoenix zaszło wiele zmian. Świat, który może eksplorować gracz, jest spory i oferuje dużo swobody. Hogwart został wiernie oddany, obecne są tutaj wszystkie najważniejsze pomieszczenia (oprócz boiska do Quidditcha) i wyglądają jak wyciągnięte prosto z opisu w książce. System czarów został bardzo rozwinięty w porównaniu do poprzedniej części. Wcześniej wystarczyło wcisnąć odpowiedni przycisk i Harry wiedział, jaki czar jest nam potrzebny. W najnowszej odsłonie nie jest to już takie proste, gdyż każdy czar posiada swój własny system ruchów. Twórcy pokusili się także o dodatkowe rozrywki dla graczy, jak np. ważenie eliksirów, grę w magiczne szachy czy zabawę w wybuchające karty.


 

Uwagę warto też zwrócić na nowy silnik graficzny, który na PlayStation 3 i Xboksie 360 w momencie premiery prezentował się bardzo dobrze. Głosy bohaterom podkładają ci sami aktorzy, co w filmie kinowym pod tym samym tytułem.

Wideo - Harry Potter and the Order of the Phoenix

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper