Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

7,4
60 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.4
PS2 7.4
XBOX 7.3
PSone 8.0
GC 7.2
GBA 7.0
GBC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Eurocom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
05.11.2002
Europa:
15.11.2002
Polska:
15.11.2002
Producent:
Eurocom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
05.11.2002
Europa:
15.11.2002
Polska:
15.11.2002

Harry Potter and the Chamber of Secrets - opis gry

Harry Potter and the Chamber of Secrets to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Eurocom i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation, PlayStation 2, GameCube, Xbox, Game Boy Color i Game Boy Advance.

Produkcja Eurocom powstała na podstawie drugiego filmu z serii Harry Potter. Przedstawia on dalsze przygody tytułowego czarodzieja w szkole magii. Tym razem Harry wraz ze swoimi przyjaciółmi musi rozwikłać zagadkę tajemniczych petryfikacji, do których dochodzi na terenie Hogwartu. Ów los spotyka zwłaszcza jedną konkretną grupę uczniów - czarodziejów nieczystej krwi zwanych “szlamami”. 

Rozgrywka nie odbiega drastycznie od tego, z czym mieliśmy do czynienia w poprzedniej części, czyli w Harry Potter and the Philosophers's Stone. Słowem, mamy tu do czynienia z trójwymiarową grą action-adventure. Schemat jest podobny jak w poprzedniku. Za dnia główny bohater musi uczęszczać na zajęcia w Hogwarcie, co pozwala mu uczyć się nowych zaklęć (jakich - to zależy, na jakie lekcje się uda). Pomiędzy obowiązkami mamy natomiast pewną swobodę działania. Z jednej strony możemy eksplorować teren Hogwartu, z drugiej - wykonywać rozmaite zadania dla NPC-ów. W grze zaimplementowano zmienne pory dnia, przy czym zaznaczyć warto, że w nocy musimy uważać na prefektów patrolujących teren szkoły. Należy się wówczas skradać lub korzystać ze specjalnych przedmiotów.

Oprócz tego w grze nie brakuje też minigier oraz aktywności pobocznych, jak klub pojedynków czy możliwość handlowania z innymi uczniami.

Niektóre wersje gry różnią się między sobą zawartością, choć zasadniczo rzecz biorąc, założenia w każdej z nich są te same.

Fabuła gry bazuje na tej z filmu, lecz developer dla wydłużenia rozgrywki dodał też eventy, których na próżno szukać w materiale źródłowym. 

Wideo - Harry Potter and the Chamber of Secrets

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper